Kuru Mama Saklanması

Quinttet

Merhabalar,
Bildiğiniz gibi havalar ısınmaya başladı. 7-12 kg'lık bir mama almayı düşünüyorum ancak sıcak havalar yüzünden nemlenmesini, ısınmasını istemiyorum. Acaba buzdolabı poşetlerine döksem bir kısmını ve buzdolabının soğutma kısmında tutsam mamalara bir zararı olur mu? Teşekkür ederim.

7 CEVAP

bademthecatt

Güneş görmeyen bir yerde saklarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum 10 kglık mama aldığımda yaz döneminde bir problem yaşamamıştık 10kgnin bir iki aylık kullanacağınız kadarını bir kiloluk kavanozlara koyarsanız geri kalanınıda 5 litrelik su şişelerini koyup güneş görmeyen bir yerde saklarsanız sorun yaşamazsınız. Buzdolabında saklama hakkında bir fikrim yok

cooheaven

güneş görmeyen, kiler gibi bir yer varsa orada olabilir. evde merdivenin altında dolap var kiler olarak kullanıyoruz. ben de kumu dahil her şeyini oraya koyuyorum hiçbir sorun olmuyor

Palyaco

Buzdolabı olmaz serin ve kuru yerde saklayin

Hilalpars

Karanlık bi yerde ağzı kapalı kavanozlarda saklamaniz daha uygun

Kontesiim

Serin ve kuru yer olacak sekilde mamalar için olan kavanozlar mevcut temin edebilirsiniz. Ancak hava almayacak normal cam kavanoz da kullanabilirsiniz

NorthNight

Direk güneş görmeyen(yoğun güneş almayan bir odada vs) nemsiz bir yerde saklayabilirsiz. Buzdolabı olmaz çünkü aşırı ısınma kadar soğumada mamanın tadını etkiliyor buzdolabı 2-4derece falan oluyor oda baya düşük yani.

cat_expert

Kuru mama oda sıcaklığında saklanır, kurutulmuş içerik olduğundan oda sıcaklığında bozulma gibi bir durumu olmaz son kullanım tarihine kadar kullanılabilir, fakat kuru mamalar nemi sevmez nemlenme olursa bayatlar, malum yaz geldi gelecek nemli bir bölgede yaşıyorsanız ona dikkat edin mama paketinin hava almamasına dikkat edin hava alma riski varsa hava geçirmez kaplara bölün.