Yeni Sahiplendiğim Kedim Tuvaletini Yaparken Miyavlıyor

proplan42

2 gün önce sahiplendiğim 2 aylık tekir cinsi kedim eve henüz alışamadı. Geldiğinden beri yemek yemedi ve çoğunlukla kuytu köşelere saklanmaya çalışıyor. Ayrıca kedim doğduğundan beri evde bakılmış ve kullanılan markadan kuru mama aldım (proplan). Aynı zamanda kumu tertemiz ve yeterince dolu olmasına rağmen ben tuvaletinin oraya götürmesem tuvalete gitmiyor. Tuvaletini yaparken ve yaptıktan sonra miyavlıyor. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

9 CEVAP

Hilalpars

İştahında bi problem var mi

Seydagulec_

İdrar yollarında enfeksiyon olabilir iştahı da bu yüzden azalmış olabilir veterinere götürün bence

Kontesiim

Merhabalar veteriner hekime götürüp sağlık kontrolüne sokun bence arkadaşların da dediği gibi idrar yollarıyla ilgili bir problem olabilir. En azından sizin içiniz de daha rahat eder. Ancak kuytu köşelere saklanması normal size ve yeni evinr alışana kadar bu durum oldukça normal zamanla alışıp normale dönecektir

BiciriginAnnesi

Enfeksiyon vardır benim kedim de öyleydi 2 aylıktı aşırı bağırıyordu tuvaletini yaparken canı yanıyordu ben götürmesem gitmezdi sonra ishale döndü bu durum tuvalet kabına gelene kadar kendini tutamıyordu olduğu yere yapardı çok zor zamanlar yaşadık çok acıydı

Olacak gibi değildi şurup hap probiyotik herşey kullandık asla yaramadı iştahsızlık bile başlamıştı

Veteriner götürdük direk yapılan tahlilerde enfeksiyon çıktı ve genel rahatsızlıklari çıktı bağırsak hastalıgi

Serumlar ile takviyeler ile daha iyiye gitmeye başladı
Demem o ki bir an önce veterinere gidin ben çok bekledim düzelir diye en büyük hatam beklemek oldu biraz daha bekleseydim yavru ölebilirdi

Bir süre sonra ishale çeviriyor bu durum yaşanmadan dedigim gibi tedavisine bakılmalı

proplan42

Evet geldiğinden beri ne yaptıysam yemedi. Proplan'ın kuru mamasını almıştım önceki evinde onu yediği için ama yemiyor. Ödül maması aldım belki sever diye yine de yediremedim. Elimden bile yemiyor. Bu zamana kadar 4 kedim olmuştu hiç böyle bir sıkıntı yaşamamıştım

proplan42

Ve tuvaletini yaparken de çok fazla miyavlıyor.

Deniz1741

Acilen veterinere götürün.

proplan42

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Veteriner hekim de böbrek rahatsızlığı olduğunu söyledi tedavisi yapılacak

Kedilerimkalp

Birkaç gün eve alışması için rahat bırakmalısınız eşyalarının ve mamaların yerini gördükten sonra kendisi kullanıyor tualet yaparken miyavliyorsa idrar yolunda sorun olabilir yaş mama verin kabız olmuş olabilir.