Ovaryum Kalıntı Ameliyatı

Ecemmka

Merhabalar, daha önce dişi kedisinde kısırlaştırma sonrası kızgınlık belirtisi görüp, parça kalıntısı ameliyatı olan var mı? Bende öyle bir süreçten geçiyorum ama parça kalıp kalmadığını anlayacak imkanlar yok bulunduğum yerde. Ama belirtiler de tamamen bunu gösteriyor. Bu operasyon riskli mi? Operasyon yerine hormon tedavisi yapılan var mı? Nasıl bir yol izlemem gerekir? (kedim bahçe kedisi, o yüzden kontrol altına alman lazım, sokakta bu belirtilerle yaşayamaz.)

1 CEVAP

OZLEMTUNCA

Merhaba benim kedimde bu problem mevcuttu dişi kedim kısırlaştıma ameliyat olduktan 6 ay sonra kızgınlık belirtiler başladım başlarda böyle bişey olamyacağını düşündük 15 gün arayla girmeye başlayınca emin olmaya başladık ameliyatı yapan doktora götürdüğümüzde ilk muayenesinde parça olmadığını söyledi ve bizde bekleme kararı aldık ama 6 ay boyunca 15 günde 7 gün süren kızgınlığa girdi hormon testi yaptırdık çıkmadı ama hormon testinin yapılış şekli bizde yanlış oldu sanırsam daha6 ay sonra tekrar ameliyat yapan veterine götürdüğümüzde parça kaldığını kabul etti ve tekrar ameliyat kararı aldık bizim için çok zor bir seçimdi çünkü riski çok yüksekti bağışıklığı düşük bir kedi ve cins kedi olduğu için risk dahada katlandı ama karar verip ameliyatı ikince kez aynı doktorda yaptırdık kesiği bu sefer karının boydan boya çok büyüktü 2 gün boyunca yemek ve su içmedi çok zor bir süreçti ameliyat mamaları ile 2 gün sonra sürekli besledik ama şükür toparladı boyunluk kullanmak istemediği için tam 1 hafta uyku uyumadık yaraları yalamasın diye antibiyotiğinide çok zorlu şekilde içti umarım kalıtnı sendromu değildir kısa süre içerisinde atlatırsınız geçmiş olsun