Lütfen Acil Cevap Verir Misiniz ?????

Merhaba bu platformda yeniyim ve soru sormak istiyorum. 1 ay sonra arkadaşımdan ücretsiz british shorthair sahiplenicem uzun süredir istediğim bir şeydi :) ama bana gelecek kedinin anne ve babası kardeşmiş internette araştırdım bir kısım sorun olmaz diyor bir kısım genetik hastalıklar yüzünden tehlikeli diyor içime kurt düştü kedim hasta bile olsa onu çok sevicem ama genede korkuyorum ne yapmalıyım bir bilginiz var mı ?

5 CEVAP

Selenay1

Hala yaptığı çok kötü bir şey doğurtup sonra doğan kedileri de çiftleştirmek falan ilk insan misali

aslihan_e

Genetik sorun olabiliyor kesinlikle evet, sokak kedilerinde şahit oluyorum. Sadece kardeş değil kuzen amca dayı vs. engelli çocuğa neden olabiliyor. Ama sorun varsa zaten bebekliğinde belli oluyor. Ya bir süre sonra ölür ya kuyruğu kırık olur vs. Sağlıklı duruyorsa durumu iyidir büyük ihtimalle. Benim sahiplendiğim bir kedi de akraba çocuğu ve çocukluğundan sonra bir gözü akmaya başladı. Akraba evliliğinden olabileceğini düşünüyorum tedaviyle geçmiyor çünkü. Yani ileride bir şey çıkmayacağı da garanti değil. Sizden başkası almayacaksa yavruyu, bir sahip gerekiyorsa alın. Yoksa evinde kedi çiftleştirenden yavru alınmaz. Hem hayvanlara eziyet hem de akrabalık yüzünden bebekler engelli doğabilirdi.

Selenay1

Arkadaşın evinde kedi ağı mı kurmuş bu ne eğer satıyorsa o kişiye çok ciddi tepki koyman lazım öncelikle

hayır satmıyor sahiplendiriyor

Evet haklısın :( peki genetik bir sorun olur mu korkuyorum da :(