Kedi Kısırlaştırılmış Mama

Mirabonibon

Merhaba 5 aylık kedi kısırlaştırlabilir mi? Ve yavru kedi maması yemesinde sakınca var mı kısır kedinin?

6 CEVAP

Selenay1

İlk hafta bilemedin 2 hafta yemesi güzel bir şey ona destek oluyor. Ama kısır olan kediler hayatları boyunca yavru kedi maması yiyemezler

Warriorsans

Duruma göre değişir ama genel olarak dişiyse kısırlaşmaya uygun oluyorlar erkek kediyse biraz daha beklemek gerekiyor

Warriorsans

5 aylıkken kısırlaştırılacaksa bir süre yavru mamasıyla devam etmesi daha iyi olur hatta kilo sorunu yoksa 1 yaşına kadar bile devam edilebiliyor

Chrryq

5 aylık biraz küçükmüş bence, birkaç yerde 6 aylıktan itibaren kısırlaştırıldığını görmüştüm. Elinizde yavru kedi maması varsa bir süre onla devam edebilirsiniz bence. Bir süre sonra fazla kilo alırsa, kısırlaştırılmış kedi mamasına geçiş yapabilirsiniz

Bbgm

Hekim iyi olsun yeter. 5 aylıkkende kısırlaştırılıyor. İyi araştırın mümkünse uzmanlığını yapmış uzun süre geçmiş birisi olsun. Mamayı elinizde kalanı kısır mamayla karışık verebilirsiniz 1 yaşa kadar vs ama sonrasınde kesinlikle kısır mama gerekli.özellikle erkek kedilerde böbrek taşı olur kısırlaştırma sonrasında normal mamalardan o zaman ömür boyu çile tedavi eziyet çocuğa.

Mirabonibon

Çok teşekkürler cevaplarınız için evet dişi kedi ve her hafta nerdeyse kızgınlığa giriyor ve onu öyle görmeye dayanamıyoruz kilo sorunumuzda yok çok şükür tekrar teşekkürler