Kedim İçin En İyi Kuru Mamayı Arıyorum

Merhaba 🤚🏻 Benim 6 aylık bir british shorthair oğluşum var. Oğlumu 2 aylık mantarlıyken sahiplenmiştim. Şimdi 6. Ayına girdi ve mantarı tekrardan başa sarmaya başladı. Veterinerler tavuklu mamanın mantarlı kediler için iyi olmadığını söylüyolar. Bende proplanın tavuklu yavru mamasını kullanıyordum. Şimdi mamasını değiştirmeye karar verdim ama hangi mamayı vermem gerektiğini bir türlü çözemedim. Bana önerebileceğiniz bir kuru mama var mı?

9 CEVAP

Warriorsans

Genelde mantarın en büyük tetikçisi bağışıklık düşüklüğü oluyor kediniz de cins bir kedi olduğu için bu konuda ekstra dikkat etmelisiniz bağışıklığını yüksekticek ürünler kullanın mama konusunda ben proplan royal canin gibi markaları sevmiyorum benim kedimin deri sağlığına da iyi gelmemişti zaten. Exculusion, sanabelle, bozita, acana, n&d gibi markalara bakılabilir fiyat performans olarak sanırım en çok beğendiğim bozita

theyusra

en iyi kuru mamayı arıyorsanız tek cevap var o da orijen. acana, mera, nature's variety, taste of the wild, fitmin purity vs de var ama hiçbiri orijen etmez.

Bbgm

Proplanın ekmek gibi olduğunu söyleyenler var. Bilemiyorum. Biz virbac kullanıyoruz her yerde bulunmuyor ama gayet güzel. Araştırmanızı tavsiye ederim.

aliyea

Bende de aynı durum var şu an mama arayışı içindeyim hills somonlu yavru kedi maması düşünüyorum bende

Palyaco

Exclusion ton balıklı veya acana pasifika veya pronatura hamsili birde bağışıklık için viyo ummune 14x30ml hergun verin 30ml mucizevi bir ürün biraz pahalı ama hakkını veriyor

bademthecatt

Mantarı varken baktığım bir kedi tavuklu mamada yiyordu tavuklu mamadansa daha çok bağışıklık etkili bu durumda bağışıklığını yüksek tutmalısınız mantarlı kedilere ve bağışıklığı düşük kedilere hep imuneks kullanıp memnun kaldım tavsiye ederim ama balıklı mama arıyorsanız n&d kittenda balıklı var ona bakabilirsiniz

Selenay1

Benim kedimin mantarı vardı ama sanırım eve aldığımda iyileşme evresine geçmişti virbac yiyordu o da tavuklu bir mama kalitelş olduğu için sıkıntı çıkarmadığını düşünüyorum

Merhaba benim de kedimde tavuklu mama mantar yaptı hills balıklıya geçtik ve hem bağışıklığı arttı hem tüyleri yumuşacık oldu hem de vitamin değerleri normalleşti tavsiyemdir

Kontesiim

Ben de kızıma royal canin kullanıyorum çok mama değiştik ancak sağlık olarak benimkine en çok rc yaradi memnunum. Fakat içerik olarak çok beğendiğim mera,orijen ve acana var siz de maddi gücünüz el veriyorsa deneyebilirsiniz her kedinin bünyesi mamaya değişik tepki gösteriyor.