Kedim Koşarken Tırnağı Koptu

mytokio

arkadaşlar kedim kafasına poşet geçirip oynamayı çok seviyor her zaman yaptığı şey bugün yine poşetten geçirdi kafasını etrafta koşarken bi şeye çarptı o yere düşünce sesten korkup koşmaya başladı koşarken sonrasında tırnağının koptuğunu fark ettik. tırnağı neredeyse kökünden kopmuş o kısım kanamış ama aşırı bir kan değil bu tek tek tırnaklarına bakıp hangisinden koptuğunu öyle bulduk içim cız etti resmen zaten çok korktu hala tedirgin o sırada sanırsam poşete bile işemiş anlayamadım sizce ne yapmalıyım sevdim, malt verdim sakinelşmeye çalıştırdım ama tırnak konusunda çok tedirginim yarın vete götürmeli miyim?

5 CEVAP

emreovec

Bence ne olur ne olmaz bir veterinere götürün. Belki antibiyotik falan verir duruma göre. Enfeksiyon falan kapmasın.

gulsump

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım tırnağı kısa zamanda iyileşir. Kediniz poşetle oynamayı sevse dahi izin vermemelisiniz, koşarken poşet boğazını sarabilir en kötü hava alacak yer olmayabilir boğulabilir.

Hilalpars

Enfeksiyon kapabilir veterinerinize danışın

Bbgm

Bemce bir götürün hekim görsün

Eray23

Benim kedim de camdan düştüğünde tırnağı kopmuştu veteriner bi ilaç önermişti günde 3 kez sıkıyorduk miktop kapmasın diye şimdi kendi kendine yeniden çıktı tırnağı