Kedim 1 Haftadır Kusuyor

CalicoMia

Mia 1 haftadır nerdeyse hergün 1 kez olmak üzere kusuyor ve her kusuşunda gidip didiyorum ne kustu diye ama birşey yok geçen gün balkona kocaman tüy yumağı kusmuştu. Hergün nerdeyse 5 santim gimcat malt veriyorum nasıl böyle birşey mümkün aklım almıyor. Vets plus ın maltından sipariş ettim 100ml 2 tane. Neden sürekli kusuyor olabilir iştahsız gibi 2 gündür.

9 CEVAP

Anonymus683514

Bir haftadır kusması sizin çözebileceğiniz bir şey değil acilen veterinere gitmeli. En azından bu fotoğrafları gösterip durumu telefonla anlatabilirsiniz uzaktan. Midesinde ya da bağırsaklarında ciddi bir sorun var gibi duruyor.

BiciriginAnnesi

Başka bir vete götürün
Benim iki kedim de ishal kusma iştahsızlık problemi ile hastanede yatıyor

Yavru kedim de bağırsak hastalıgi çıktı şuan durumu iyi

Yetişkin olan kedim de suyu bile kusuyordu enfeksiyon çıktı bağışıklığı da düşmüş 4 gündür tedavi görüyor

Siz de bir an önce kontrole gidin hele ki iştahsızlık da başlamış ki

Palyaco

Büyük olasılık tüy yumağı birikmiş kediler zaman zaman tüy yumağı kusar bazen bu 1 haftayı bile bulur gimcat maalesef eskisi gibi deyil ise yaramıyor ben dr natures malt kullanıyorum ve mükemmel diskisinda bolca tüy görüyorum hergun 4 cm veriyorum

CalicoMia

Götürdüm veteriner bir problem gözükmediğini mevsim değişikliğinden dolayı olabileceğini kusması kesilene kadar aşı yapamayacağını söyledi ama bu duruma da anlam veremedim

simbakedi

aldığınız kediyle de ilgili olabilir mi? simba 3 gece gelen kediyi görünce etrafa tükürükler atıyordu, sizde de kakasıyla atacağı tüyü stresle kusarak atmış olma ihtimali vardır diye düşündüm ama emin değilim

CalicoMia

Emin değilim kusması o kedi geldikten 2 hafta sonra başladı Mia çok kötü olmaya başladı sürekli kavga ediyorlardı mianın boğazına saldırıyordu bizde mecbur sahiplendirdik sonra biraz rahatladı kusması bir nebze de olsa azaldı ama geçen günlerde gene kusunca (fotoğraf o güne ait) içime bir kuruntu düştü biyokimya testi için araştırma yapmaya başladım

Hilalpars

Kimi kediler kusarak atıyor tüyleri kimi kediler tuvaletini yaparken tüylerini sık sık tarayın fazla yutmasıni engelleyin devam ederse bi uzmandan daha görüş alırsınız malt miktarida fazla geliyor olabilir hassas mideli kediler sindiremedigi her şeyi anında kusuyorlar

CalicoMia

Anında kusma değil de sanki böyle bi yarım saat kadar üzerinden geçip kusuyor gibi çünkü taneli hiçbir şey yok bir bütün halinde ve parçasız kusuyor tıpkı kaka gibi yani ne oluyorsa yarım saat 45dk gibi bir aralıkta mideyi rahatsız ediyor

Cook

1 haftadır her gün kusuyorsa ya enfeksiyonu/hastalığı vardır,ya bağırsaklarda midede bi tıkanma veya başka bir hastalık vardır.Röntgen çektirin mutlaka ilk olarak.Röntgen temiz çıkarsa kan bakılsın.O da temiz çıkarsa biyokimyayla değerlendirilsin