Kedilerimize Aylık Ne Kadar ₺ Masraf Yapıyorsunuz

BiciriginAnnesi

Sadece 2 hafta da 1000 TL masraf yapmışım ara da almış olduğum
mamaları saymıyorum 🙄
2 kediyle bu kadar masrafımız oluyor

Evde 6 kedi vardı aylık masraf baya yüksek meblağlardı

Bu mama fiyatları nereye gidiyor böyle hadi kumu es geçiyorum

Ama yaş mama kuru mama fiyatları uçuyor nerde indirim varsa takip ediyorum

Sizlerin aylık gideriniz ne kadar ?

34 CEVAP

Warriorsans

Evde 2 kediye bakıyorum 1000 tl civarıdır sanırım masrafları tabi zaman zaman çok daha fazlası da oluyor ama aşağısı pek olmaz sanırım :/ sokaktaki kedilere de bakıyorum mamayı hep kampanyada alıyoruz mystic 170 tl 15 kg almıştım en son stok yapmıştım şimdi bitmek üzere ne yapacağım hiç bilmiyorum yarın da kısırlaştırma randevusu var evdekilerin de maması azaldı hepsi üst üste gelince boğuluyor gibi hissediyorum:((

BiciriginAnnesi

Tek sağlıkları yerinde olsun da masraf pek sorun değil ama ekonomik krizde bir de canlılar üzerinden prim yapıyorlar ya alım gücünü git gide yavaşlatıyorlar çoğumuz en iyi en kaliteli mamaları çocuklarımız için kullanmak isteriz ama bazen şartlar el vermiyor

Kontesiim

350 500 arası değişkenlik gösteriyor. Ancak aşı,hastalik zamanlarını söylemek bile istemiyorum ve mama zamları yolda deniliyor halimiz ne olacak bilemiyorum...

reinefee17

Evimde bir kedi var mamasını 10 kg pro plan alıyorum 6 ay kadar gidiyor aylık masrafım 80 tl pelet kum masrafı birde 2 ayda parazit yaptırınca 210 TL oluyor onun dışında her şeyini stok yapmıştım ama zaten kum ve mama hariç çoğu ürünü uzun süre kullanabiliyorum

Superisi814

El çek tabip yaram derindir 😔

Gunesyildirimm

Sadece kum mama ve aşı masrafları aylık 350 liraya denk geliyor. Ama malt, oyuncak, tırmalama tahtası, tasma vb. Şeyleri saymadım çünkü bunları bir kere alıyoruz ve uzun süre kullanılıyor. Hesaplama yaparken sadece mutlaka hep para harcanması gereken şeyleri ekledim. Kaliteli acana mama ve bigcat peletle bu şekilde oluyor.

Ebrnk

300-500 arası gidiyor

Bbgm

2 kedi için 1200 civarı tutuyor ama aşı zamanı farklı tabi

gokhansultan

1.5 kg kuru mama, 16 yaş mama, 20 lt kum. 650-700 tl civarı gidiyor en az. Ama aşı takvimi balkona bencerelere file falan derken 4 ayda 6.000 tl onlara da gitti. Şimdi kısırlaştırma da geliyor :) ama bunların alayı taksitle olunca haddi de hesabı da olmuyor :)

mervegkc

3 kedim var biri 13 diğeri 11 en küçük de 9 aylık büyükler o kadar masraflı değildi 2 kedi göze batmıyor size tavsiyem 3. Kediyi almayın 😊😊 şuan nerden baksan rahat 2 bin aylık masraf var aşılar çok pahalı mamalar aldı başını gitti bu devirde çok zor oluyor sevgileri olmasa kimse bakmaz ama evladımız gibi oldu hepsi hepsinin yeri ayrı hepsi birbirinden özel hayvanlar canları sağ olsun feda olsun bebeklerimee

Gimlihanim

Ben hiç hesaplamamıştım. Sizin hesapları görünce hiç o işe girmeme kararı aldım. Gözüm korktu. Ben de genelde indirim zamanı stoklayanlardanım. Ama fiyatlar malum olunca, indirim de ona göre oluyor 🤷🏻‍♀️

Hilalpars

Bizimde ortalama 600 700

CalicoMia

Yaklaşık 600tl kadar buna yaş maması ödül mamaları va dahil değil sadece kumu maması ve malt ı. Sadece 1 2 ay önce 10 kilo mamayı 765tl ye aldım bu ay 130 küsür e 2 tane malt aynı zamanda 210tl ye 40 kilo kum aldım :/

martuyl

benim aşı ve veteriner zamanları hariç keyfine yaptıgım harcama 100u geçmiyor. o da ilginç mama görursem cuma gecesi kedimle film izlerken alıyorum abur cubur maksatında :D ayda bir ya da iki de oyuncak alıyorum ve tabii kedi kumu.

ben mamaları senelik vkumlu paketli şekilde aldım. onun dışında yaş mama ve marketlerdeki mamalardaki indirim zamanı baaaayagı bi stok yaptım :D tum onlara sanırım rahat bi 2bin gitti :D ama senelik hallettim, rahatım :)

BiciriginAnnesi

2 kedisi olanlar ortalama 1000 TL ve üstü

Tek kedisi olanlar ortalama 300 ile 600 civarı