Kedim Çok Kıskanç Yardim Edin Lütfen

Seydagulec_

Arkadaşlar sokagimizdaki kedileri besliyorum yem verince hemen bacağıma sürtünüp sevdirmek istiyorlar kendilerini ben de kayıtsız kalamıyorum tek tek seviyorum hepsini eve geçince ellerimi yıkıyorum ancak dişi kedim kıskançlıktan ötürü ellerimi koklayıp yatağıma işiyordu ara ara Kısırlaştırdık 2,5 hafta önce işemeyi bıraktı çok şükür ancak şuan da sokaktaki kedileri beslerken görüyor beni (balkonumuz camlı) aşırı yüksek sesle miyavliyor koşturuyor ben eve girince hemen kızıma dokunmadan ellerimi yıkıyorum dediğim gibi ancak yine de gün içerisinde beni canımı çok acıtacak şekilde ısırıyor sadece ellerimi de değil burnumu dahi ısırıyor bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim bir-çok defa geçici yuvalık yaptım hasta kediler olsun sokaktan sahiplendirdigim kediler olsun misafir ettik ancak hiçbirisine asla alışmadı tısladı tavrı da değişmedi...Onu bu ısırma huyundan nasıl vazgeçirebilirim?

2 CEVAP

Bbgm

Olumlu şartlandırma yapabilirsiniz. Mesela siz dışarıda besleme yaparken evde birisi ona en en çok sevdiği şeyi verebilir. Onlar beslenince bende en sevdiğim şeyi yiyorum gibi bir algıya kapılmasını sağlar bu belki.

Seydagulec_

Bir de öyle deneyelim cevabınız için teşekkür ederim☘