Kedim Bana Bir Türlü Kendini Sevdirmiyor

Prensesmincir

Selamlar,dünyalar tatlısı bir kızım var adı mıncır fotoğrafımda kendisi var :) scottish fold cinsi pet shoptan alınma bir kedi değil babamın arkadaşının kedisi doğurmuş babamda hep istediğimi bilirdi aldık kendisini şu an 10 aylık aldığımda 30 günlüktü kardeşleriyle vs iyi anlaşırdı gördüğüm kadarıyla aldığımız günden beri göbeğini severim ama tırmalar hep kucağıma alıp sevmek isterim atlar gider evimiz 2 katlı hep üst kata çıkar ıssız olduğu için bunun bir sebebi var mıdır ? İlk başlarda biraz tahammülsüz davranıyordum ondan olabilir mi :( poposuna vurmayı çok seviyorum ama elletmiyor pek 😂😂 onu tehdit olarak algılıyor olabilir mi ? Babamdan da çok korkuyor eve girdiği an kızım köpek görmüş gibi ürküyor yabancı gördüğü zaman direk omzuma atlar mesela bana çok güvenir ama bir türlü baba-kız gibi ilişki kuramadık hanımefendiyle nasıl onu sevdiğimi gösterebilirim fikri olan ?

7 CEVAP

simbakedi

onu sevdiğinizin farkındadır zaten, sizin yanınıza gelmesinden vs anlarsınız. ama her kedi sevdirecek diye bir durum yok, karakter meselesi. benim kedim de aynı anlattığınız gibi, baba olayı bile öyleydi başta sonradan azaldı korkusu :D karakterleri böyle diyip kabullenmelisiniz maalesef :(

Gimlihanim

Her kedinin huyu farklıdır. Bizimki de canı isteyince sevdirir. Diğer türlü canımıza okur. Yapacak bir şey yok.
Ama şu da var ki scottish foldlarda eklem rahatsızlığı olduğundan kucaktan extra kaçıyorlar. Sanırım onlara acı veriyor bu durum. Bir muayene ettirmenizi de öneririm. Ona göre veterineriniz takviyeler verecektir.

Anonymus683514

Yazıldığı gibi hepsinin karakteri farklı oluyor ama bu Scottish fold kediler zaten genelde kendini sevdirmiyor, benim çevremde gözlemlediğim böyle.

Shewky

Hem scottish hem de dişi :) Size kendini sevdireceği zamanlarda kapı pencereyi açık bırakmayın derim.

Bbgm

Merhaba. Herkes aslında bazı kediler sevdirmeyi sevmez falan diyorlar ama ben buna inanmıyorum. Bence sadece bazı kediler bir şekilde bizim hiç farkında olmadığımız durumlar yüzünden güvende hissetmiyor. Karakter meselesi yani. Sadece kedinin güvende ve rahat hissetmesi için bireysel olarak neye ihtiyacı olduğunu anlamak gerek bunun içinde karakterini izlemek gerek bence. Olaya bu şekilde bakınca gerçekten mesafeyi koruyan, mırmır gelip kendini koy vermeyen bir kedi görmedim ben. Mesela benim kendilerimden birisi biz hapşırınca ya da sesli bir alet çalıştırınca hemen triplere girebiliyor.anlıyorum ki bu çocuk ses sevmiyor bunu dert ediyor, öteki desen miyavlarsa illa ki cevap vereceksin yok takmayayım işime bakayım dersen hemen triplere giriyor. Basit örnekler ama şunu demeye çalışıyorum. Bize çok basit gelen bazı şeyler bazı kediler için önemli olabiliyor, başka başka anlamlara gelebiliyor. Bunlarda ilişkiyi çok etkiliyor. İyi gözlem yapın. Her zaman bir şey derler bizim gibi olamasalarda şahsiyetlerini kabul edin. Mesela bizim kedimiz bir dönem eşime aynı anlattığınız gibi davranıyordu bi baktık ki adam aniden oturuyor aniden kalkıyor yani kedi onun ani hızlı davranışlarından stres oluyor kucağında durmuyor bunun gibi basit şeyler. Ev hep çok sessizdir bizim mesela bağırarak konuşan biri gelince çok fazla yaramazlık yaptıklarını farkettim. Yani örnekler çoğaltılır. Sizde gözlemleyin.

poverpuff

bizimki de sevdirmez. hepsi temas bagımlısı degil. hepsinin ruhu karakteri farklı. nasıl rahatsa öyle hareket edin. o zaten gelmek isteginde kendi gelecektir. biz karşıdan gözümüzle seviyoruz mutluyuz😌🥰🐈 varlıkları yeter

BiciriginAnnesi

Tekir yetişkin kızım hiç kendini sevdirmez geçenler de ilk kez kucağım da 10 dakika durdu hatta bana sarılarak dünyalar benim olmuştu

Ama sevgi bağımız çok güçlüdür

1 ay önce sahiplendiğim hemen hemen 3 aylık Scottish straight Dişi kedim var bizsiz uyuyamaz yatak da kendine yer yaptı oraya geçer uyur kediler hiç öper mi bağımsız hayvanlardır derdim böyle bir öpme modeli olamaz bildiğiniz 15 dakika öpücüklere boğuyor 😊çılgın çılgın hareketler yapıyor dünyalar yine benim oluyor
Göbeğini açıp sevdirmeye bayılıyor

Tekir kızım pek sevdirmez çok ciddidir kendileri , dışarı çıkabilmek için anca şımarıklık yapar 🤭

Bu pek cins ile alakalı değil kedilerin kendi özgür ruhları ile alakalı canı isterse sevdirir istemezse yüzüne bile bakmaz😊