Kedi Gözünde Perde Ve Tıksırma

sinemaby

kedimin gözünde perde gibi bir tabaka var. yaklaşık bir aydır. iki tane damla bitirdim. hala değişiklik yok. ara sıra hapşırma da oluyo (2-3 saatte bir) ne yapmamı önerirsiniz? gözünün fotoğrafı ektedir. teşekkürler...

12 CEVAP

sinemaby

bugün hekime gittik.. bir tane damla, 5 tane de antibiyotik hap verdi. bir hafta sonra kontrolümüz var.. 3 aya ancak düzelir gözü dedi.. inşallah tez zamanda iyileşir kızımcığım :(

Canandisli

Katarakta benziyor sizin yapabileceginiz bir sey yok veterinere goturmelisiniz zaman kaybetmeden

iselas

Kediniz kaç aylık bir de grip veya nezle atlattı mı kornea ülserine benziyor.Genel de yavru kedilerde herpes virüsü nedeniyle ya da travma sonrası oluşur.Kediniz hastamı ya da hasta mıydı ?Kornea ülseri tedavi edilmezse gözünü kaybeder acil veterinere götürmelisiniz.

Mariana

veterinere gitmediniz mi?

sinemaby

Kedim 3 aylık. Yarından tezi yok bir veterinere götüreceğim tekrar. İlk götürdüğüm damla verdi ama bir işe yaramadı. Bugün immuzinc şurup verdim hapşırdığı için. Veterinerimi değiştiricem yarın. İnşallah iyileşir tez zamanda kuzum

Canandisli

umarım iyileşir geçmiş olsun

iselas

Yavru kedilerde bu tür enfeksiyonlar çok oluyor. Bir merhem bir de antibiyotikli damla kullanmıştık ama asıl kornea da ki hasarı düzeltecek olan merhemdi. O yüzden bence de en kısa sürede iyi bir veterinere gidin

Mariana

geçmiş olsun inşallah sağlığına kavuşur

Canandisli

Insallah

iselas

İnşallah çabucak iyileşir. Eğer durumunda değişiklik olmazsa veya benzer sorunu olan birisi olursa diye benim kızıma SentrX Eye Gel Drops diye bir jel kullanmıştık damla gibi ama biraz daha koyu kıvamlı kornea ülseri türü durumlara çok iyi geliyor. Hayvanlar için kullanılan bir ilaç olduğundan veteriner vasıtası ile temin edilebiliyor. Gerekmez inşallah ama gerekli olursa sorarsınız veterinerinize Çok geçmiş olsun :)

Kyra26

Ya hangi ilacları verdi durumum yok suan gidecek ama ilac alacagım aynı perde soru u war sokak kedimde

Kyra26

Ya hangi ilacları verdi durumum yok suan gidecek ama ilac alacagım aynı perde soru u war sokak kedimde