Dişi Kedi Kısırlaştırıldıktan Sonra Agresifleşiyor Mu

Cattttler

Dişi kedim var 2 hafta sonra randevu aldık kısırlaştırma olucak ama arkadaşımın dediğine göre amelşyattan sonra çok agresif oluyor eskisibi olmuyormuş doğrumudur

8 CEVAP

Benim kızım sakindi hepten pamuk gibi oldu arkadaşın da dediği gibi karakterle alakalı.

CalicoMia

Her kediye göre değişir. Benim kızım çok agresifti saldırıyordu kısırlaştıktan sonra tam bir sevgi yumağı oldu. Bu durum biraz karakterle alakalı

cat_expert

Evet kediden kediye değişir bu durum ama genel olarak kısırlaştırma sonrası kediler daha sakinleşir uysallaşır. Hormonların etkisi tamamen kaybolana kadar farklı tepkiler verebilir.

Kısırlaştırmadığınızda sürekli gireceği kızgınlık dönemleri daha fazla agresif olmasına neden olur.

NorthNight

Herkesin dediği gibi kediden kediye değişir ama benim gördüğüm büyük çoğunluğun daha sakin daha huzurlu olması.

bademthecatt

Çoğunlukla kısırlaştıktan sonra sakin ve uysal oluyorlar bizdede öyle oldu çok sakin bademim💖

Hilalpars

Büyük çoğunlukla işlem sonrası kedilerde sakinleşme görülür

Ranayilmaz

Bence nasıl bir süreç yaşadığıyla da ilgili bu durum. Veterinerinizi iyi seçin

gulsump

Benim kedimde herhangi bir hırçınlık olmadı ama arkadaşımın kedisi çok aşırı hırçınlaşmıştı