Kedimi Kısırlaştırdıktan Sonra Yanına Yaklaştırmamaya Başladı

Cerenyamann

Merhaba ben dişi kedimi geçen kış kısırlaştırdım tam olarak benim kedim de sayılmaz sokakta besliyoruz tek katlı evde ama bizim kedimiz gibi evimizde falan yatıyordu. Biz dişi kediyi bir barınakta kısırlaştırdık daha sonrasında fazla narkozdan mı ne artık kedi 2 3 gün narkoz atamadı kötü oldu daha sonrasında düzeldi fakat aylar öncesinden beri artık bizim evimize çok nadir geliyor geldiğinde de sevmeye çalışıyorum hiç dokundurmyyor bir yeri acıyor gibi miyavlıyor ve popo tarafına özellikle yaklaştırmıyor çok üzülüyorum barınak hatası mı acaba veterinere götürmeyi miyim?

9 CEVAP

Kısırlastirdiginiz için başta canı aciycak ve yalnız kalmak isteyecek bu yüzden ona güvende hissedeceği bir yatak hazırlayın ve dinlenmesine izin verin

Cerenyamann

kısırlaştıralı çok zaman oldu 6 7 ay falan. kısırlaştırdıktan da 1 2 ay sonra evden çıktı az az gelmeye başladı bir de kısırlaştırmadan 2 ay önce falan doğum yapmıştı erkek kedileri doğurmuştu erkek çocukları büyüdükçe de gelmemeye başladı bir yandan o yüzden mi acaba dedik ama :/

Olabilir ama maalesef çoğu kedi kısırlaştırıldıktan sonra eski neşesini kaybediyor acı çekiyor ve mutsuz oluyor tabi bu her kedide geçerli değil.

caitlyn

moonstarlight
kısırlaştırdıktan sonra neden acı çekiyorlar? fiziksel olarak mı yani anlamadım

Evet ilk başlarda fiziksel olarak acı çekiyorlar fakat her kedide geçerli değil ama bazı kediler mutlu oluyor bazı kediler mutsuz oluyorlar o anlamda acı çekiyorlar

Superisi814

Merhaba,
Size olan güveni sarsılmış bu yüzden sizinle arasında güvensiz bağlar oluşmuş.Size yeniden guvenebilmesi için ona olan ilgi ve sevginizi artırın.Tecrube ile sabittir.
Kendi kedim kisirastirma operasyonundan sonra benden neredeyse nefret etti.Cunki hekime teslim eden bendim.Canimi okudu.

Warriorsans

Güveni sarsılıyor yani aslında çok olmuyor bu durumlar ama olabiliyor. Yapmanız gereken ekstra iyi davranmak istemediği her şeyden uzak durmak sevilmek istemiyorsa hiç dokunmayın ama bırakın o yanınıza gelsin kendini sürtsün zamanla düzelir. Şöyle bir durum da varki kediler büyüdükçe sevgi istememeye başlayabiliyorlar