Kedimin Göz Üstündeki Tüyleri Dökülüyor

Kedim son birkac aydır gözünün üstü kaşının oradaki tüyleri döküldü ve sürekli orayı kaşıyor. Ben de kaşıyorum cok hosuna gidiyor. Ayrıca dökülen yerde minik minik kırmızılıklar var.Veterinere söylediğimde baktı mantar yok dedi. Ama ben bir daha gidip tekrar kontrol ettireceğim. Yardımcı olur musunuz neden böyle bir şey oluyor olabilir kafama çok taktım.

2 CEVAP

bademthecatt

Aynı durumu yakın zamanda yaşadık mantar değildi alerji kaynaklıydı aynı fotoğraftaki gibi kızarıklıklar oluştu biraz daha büyüdü yara halini almıştı erken farkedip cleapet sprey alıp günde 4 kez o bölgeye sıktım 1 haftada yarası ve kaşıntısı geçti tüylenmeye başladı şuan o bölgede bir sorun yok. Mama kaynaklı alerji olabilir tavuk,balık,tahıllar alerjen olabilir biz balıklı mama kullanıyorduk yıllardır ve içinde mısır gibi gereksiz tahıllar vardı mamayı değiştirip tavuklu mamaya geçtik balığa karşı hassasiyeti var bizimkinin o agresif kaşıntıları geçti günde 1-2 kere hafif kaşıntıları oluyor kızarıklık vs kalmadı sizde balıklı kullanıyorsanız tavuklu veya kuzulu tavuklu kullanıyorsanız balıklı mamaları tercih edip gözlemleyebilirsiniz kaşıdığı bölgeyede crystalin veya cleapet spreyden günde 3-4 kez sıkarsanız kısa sürede iyileşir

Duygukckk

sokaktaki uyuz hastalığı olan veya farklı cilt hastalığı olan bir hayvanı farkında olmadan sevip tam anlamıyla kendinizi temizlemeden kedinize dokunduysanız hastalık kedinize geçmiş olabilir bir hekime danışmanız durumu hemen çözmenize yardımcı olabilir