Annem Kedilerden Korkuyor Kedi Sahiplenemiyorum

Ben kedi sahiplenmek istiyorum. Bir yavru kedi buldum. Babam izin veriyor ama annem hayatta izin vermiyor. Kedilerden korkuyor ve istemiyor. Evde yürüyen bir şeyle yaşayamam ben diyor. Bir sürü şey denedim düzgünce konuşmayı denedim olmadı rehber öğretmenle konuştum olmadı anneme uzun uzun anlattım olmadı. Annem tayini olduğu için başka bir şehirde sadece hafta sonu eve geliyor. Bende geçen gün kedi malzemeleri aldım. Annem görmedi. Kediyi habersiz sahiplenecektim ama korkuyorum. Kedi yavru olduğu için ve annem sadece hafta sonu geldiği için alışır diye düşünmüştüm. Ama etrafımdakiler yapma diyor. Ne yapmalıyım?

4 CEVAP

Miniss

Bence kedi sahiplenme isinde acele etme ileride düzenin oturdugunda dusun çünkü annen kediyi önünde sonunda gorucek ve sana kediyi geri birak diyebilir bu durumda olan yine kediye olacaktir .Sen de duygusal olarak baglandigin icin ayrilmak zorunda olmak seni de cok uzer

Miniss

Yavru kedi oldugunu gizden kacirmisim eğer güvende değilse sahiplendirene kadar gecici yuvalik yapabilirsin

Sezgek

Seni çok iyi anlıyorum benim annem de çok korkar hala benim evime geldiğinde diken üstünde oturur ki benim kesim öyle yabancıya gidip kendini sevdirmeyi geçtim yanına bile yaklaşmaz ama korkuyor işte o yüzden sana önerin ekonomik özgürlüğün olup ayrı eve çıkıncaya kadar sahiplenme sonra hem kendi aranızda sorunlar çıkabilir hem arada yavrucak helak olabilir az daha sabret dişini sonra gönlünce bakarsın yavruya ama bu yavruya başka birine sahiplendirmeyi unutma

Mirabonibon

Benim annemde hiçbir şekilde istemiyordu kediyi hatta eğer o bu eve gelirse evi terk ederim annemin evine gider o kedi burdan gidene kadar gelmem diyordu hiçbir şekilde dinlemedim kesin kararlıydım çünkü. Zaten tek başıma yaşayacaktım o kedide bir süreliğine aile evinde kalacaktı. En sonunda o da pes etti al gelsin dedi aldım kediyi getirdim eve şimdi ise hiçbir şekilde evden gitmesini yani onu kendi evime götürmemi istemiyorlar gece gündüz annemle babam kedinin başında ona çok güzel sözler söyleyip o artık bizim çocuğumuz onsuz ne yaparız hatta kedim uzun süre uyuyunca özledik sesini falan deyip kediyi uyandırmaya çalışıyorlar ama izin vermiyorum :d Eğer yaşın küçükse sahiplenme derim çünkü ben küçük yaşta ağla zırla annemin arkadaşının kedisini sahiplendim ama bakmayı falan bilmediğim, ne yapmam gerektiğini, zorluklarını bilmediğim için tekrar geri gitti. Şimdi ayrı eve taşınmak üzereyim yani birkaç eşya kaldı bütün sorumluluğu sahiplendim, hayatımı düzene soktum ben bu şekilde sahiplendim öbür türlü kedim içinde çok zor olurdu. Birde kedinin sağlığı için bütçe gerekiyor malt, kuru mama, yaş mama, ödül mamaları, vitaminler vb. Ve kedilerin kızgınlık dönemi olacak ve çok zorlu etrafa işeyebiliyorlar bizzat yaşadım kısırlaştırmak gerek bunun içinde ciddi para gerekiyor. Bu yüzden kesinlikle acele etme derim iyice düşün taşın ailenin sana destek olmasını sağla çünkü en sonunda kediyi öğrenecektir olmuyorsa kesinlikle geçici yuvalık yap iyi birine sahiplendirene kadar.