İç Dış Parazit

mrybetul

Kedimi veterinere tırnak kestirmeye götürdüğümde iç dış parazitin 3 ayda bir yaptığımı ama yine burda okuduğum yorumlarda eğer dışarı çıkmıyorsa 6 ayda bir bile yapanlar olduğunu görünce sorayım dedim. Ve veteriner 2 ayda bir yapılması gerektiğini söyledi. Emin olamadım tekrardan size de sormak istedim bir de kullandığım iç dış parazit ilaçlarının doğru olmadığını söyledi. Ben biyoline ve caniverm kullanıyordum. 3 ayda bir olacak şekilde. Bunlar bitkisel bir işe yaramaz dedi. Sizce ne yapmalıyım? Siz ne yapıyorsunuz?

11 CEVAP

Novalizm

Biz de normalde 2 ayda bir yaptırıyoruz. Ancak bende bunu merak ediyorum. Oğlum dışarıya hiç çıkmıyor, çiğ bir şey de yemiyor. 6 ay da bir yaptırsak ne olur ki? Ancak risk almak istemediğimiz için 2 ayda bir yaptırıyoruz.

NorthNight

Kedilerimiz dışarı çıkmasada dışardan içeri bizlerde farkında olmadan getirebiliriz, en basitinden dışarda giydiğiniz ayakkabıyı içeri alıyoruz vs. Tabiki kedinin direkt dışarı çıkmasındaki kadar yüksek bir risk değil ama ihtimali var. Ben ortalama 3 ayda bir yaptırıyorum veya veterinerimiz eve gönderiyor ben damla ve hapı uyguluyorum.

Miniss

Ben cicek yetistirdigim icin topraktan parazit gecme ihtimaline karsi 2 ayda bir yaptrimaya calisiyorum ama bu konu beni de dusunduruyor

Deniz1741

Ben 2 ayda bir veterinere gidip yaptırıyorum. Ama sizin kullandığınız ilaçlar hakkında bir bilgim yok malesef.

bademthecatt

Caniverm etkili iç parazitte ama her parazit türünde etkili değil biyolineyi hiç duymadım bilmiyorum biz broadline yaptırıyoruz tüm parazitlere etkili memnunuz

mrybetul

Tamamdır teşekkür ederim cevaplarınız için

Ranayilmaz

Bence evde yaşayan kediler için çok sık yapılması gereksiz. Zaten parazit ilaçları koruma değil tedavi sağlıyor. Mesela biz de dışarıda vs. geziyoruz kendimiz hiç düzenli olarak parazit ilacı kullanıyor muyuz?

mrybetul

Ya işte sürekli bir kimyasal takviyesi de bilmiyorum zarar olmasından da korkuyorum

mrybetul

Peki kullandığım caniverm ve biyoline ı kullanmaya devam etmeli miyim?

mrybetul

Bilemiyorum ikiye ayrılıyor herkes

beyzathemoc1

Bölgeden bölgeye değişirmiş bu bi veterinerimiz öyle demişti pire yoğunluğu her şehirde farklı o yüzden şehrinizdeki veterinerlerle görüşmeniz Lazım bunu