Kedi İdrar Tahlili Nasıl Yapılır

Merhaba, kedim yaklaşık 3 ay önce koku bırakmaya ve her yere çiş yapmaya başlayınca 14 aylıkken kisirlastirdik, ilk.basta iyi gidiyordu. Fakat şimdi tuvaletinin dışına sürekli çiş yapıyor. Çoğu zamanda yaptığı yer tuvaletinin önündeki paspas , ya da yakınında taşın üstü oluyor. Az önce tuvaletinin tepesine çıkıp tutma yerine işemiş. Sapsarı köyü ve kokulu bir idrar. Acaba idrar yolu enfeksiyonu mu oldu dedim. Çünkü xxlarge tuvalet aldım, her gün kumu temizlerim. İdrar yolu enfeksiyonu belirtisi var mıdır? Nasıl tahlil yaptırırım? Bir de organik kum kullanıyorum çünkü kedime alerji yapıyor bentonit. Sanırım o kumu beğenmiyor. Evimin her yeri koktu, o kadar üzülüyorum ki, eşim deliriyor, zaten kedi alerjisi var 1 yıldır ilaçlarla duruyor. Ne yapacağımı şaşırdım

2 CEVAP

Hilalpars

Veterinere danıştınız mı

eczaneden 5 ml lik şırınga alın öncelikle. kumu sevmediği için çişi geldiğinde tutup bekliyorsa ve sevmediğinden eminseniz belki pelet yüzündendir. konuşarak ve ağrılı idrar pozisyonunda yapıyor mu gözlemleyin. ben çok vakit geçirdiğinde bir şeylerden şüphelenip izlediğimde fark etmiştim. sık sık kontrol amaçlı da götürüyorum kliniğe idrar. ben şöyle alıyorum bir demir kaşık ayırdım çişini alabilmek için altına sokmak kolay oluyor yer kaplamadığından onu rahatsız etmiyor. kaşıktaki çişi şırıngaya alıp buzdolabına koyuyorum. 15 dk içinde bakılamayacaksa buzdolabında 10-12 saat bir saklama süresi var. havalar ısındığı için de buzları buzdolabı poşetlerine koyup bağlayarak şırıngadaki numunenin etrafına koyup soğukluğunu koruyarak kliniğe götürüyorum.