Kedilerinizin Ağız Temizliğini Nasıl Yapıyorsunuz

Hilalpars

Dişlerini Ne sıklıkla fırçalamalıyız

11 CEVAP

Cennet29

Dişlere özen gösterseniz iyi olur diş bakımı yapmadığım kedi daha 2 yaşında ve dişleri vücudunu zehirledi çürükleri çekilecek tedavi görecek 1 hafta. Maddi manevi kötü bi durum diş sağlığına elinizden geldiğince özen gösterin 😪 ve kuru mama dışında pek bişey vermeyin bence yaş mama ve sıvı şeyler gibi ev yemeklerinden vs.

Busraskanli

Merhaba. Ben haftada bir hindistan cevizi yağıyla, parmak fırçasıyla kedilerimin dişlerini fırçalıyorum. Daha sık fırçalansa daha iyi olur aslında.

Palyaco

Ben suyuna 1.5 yıldır dental damlatiyorum 2 litre su sülalesine dr natures dental 6 fis sikiyorum

Kontesiim

Ben de haftada iki çocuk diş fırçasıyla hindistan cevizi yağı ile kızımın dişlerini fırçalıyorum

Fundice

Ben brit care dental ağız ve diş sağlığı ödülü kullanıyorum günde 3 ya da 4 tane veriyorum. Fircalatmaya izin verse keske öylesi en sağlıklısı. Ne sıklıkla fircalanmali tam olarak bilmiyorum ama haftada 2-3 kez de fırçalamak yararlı olacaktır

Siyamask

Günlük matatabiyle oynatıyorum🍀

hannnngggg

kedimi nerede denk getirirsem makyaj pamuğuna crystalin sıkarak dişlerini siliyorum eskiden fırçalardım fırça damağına sürtüyor minik minik kanatabiliyor böyle daha kolayıma geliyor, kedim diş eti enfeksiyonu geçirdiği icin daha özenli olmaya sık sık temizlemeye çalışıyorum yaş mamanın jölesiz olmasına da dikkat ediyorum

caitlyn

ben de yeni başladım ama macun yerine yanlışlıkla malt almışım :') şimdilik parmak diş fırçasına alıştırmaya çalışıyorum onunla fırçalıyorum, bi de crystalin sıkıyorum yakalarsam. biraz alışsın tekrar macun alıp devam ettiricem bakımı, ağız bakımı için ödül mamaları almayı düşünüyorum ama hiç kullanmadım kullanan var mı?

hannnngggg

matatabi de rutine eklenebilir matatabi de kullanıyorum fakat tek basına yeterli olduğunu asla düşünmüyorum ödül mamaları da aynı şekilde kullanılabilir ama temizlik saglamıyor gibi geliyor

bobby34

crystalin kullanıyorum ben onun dışında dental ödül mamalarından veriyorum onun dışında royal canin oral care mama var rotasyona eklenebilir diye düşünüyorum

Baliminannesii

@cennet29 Dişleri koruyalım diye böbreklerden oluruz eğer sadece kuru mama verirsek