Seçeneklerden Hangisini Önerirsiniz?

Zeke

Arkadaşlar selam.
Kedime acilen kısır maması arıyorum, önerilerinizi yazar mısınız?
Aşağıdaki seçenekler dışında da öneri alırım.

Şuanki mamamız acana pacifica. Ve bitmek üzere. Önerinizle hemen sipariş vereceğim.

1-) Hill's Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

2-) Advance Sensitive Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması

3-) Advance Hindili Tüy Yumağı Önleyici Kısırlaştırılmış Kedi Maması

4-) Royal Canin Sterilised 37 Kısırlaştırılmış Kedi Maması

11 CEVAP

Selenay1

Nd nin düşük tahıllı sına bakabilirsiniz fiyat olarak tahılsızdan ve pacifiadan daha ucuz. Brit care de içerik olarak bunlardan daha güzel marka ona bakabilirsiniz.

cat_expert

acana pacifica gibi kaliteli bir mamadan bu mamalara düşmek pek iyi bir fikir değil. 4 mama da acana pacifica'nın yanından geçemez çünkü.

Acana pacifica'dan sonra n&d veya exclusion daha iyi olabilir.

cat_expert

Yine balıklıdan devam edecekseniz n&d somonlu portakallıyı öneririm, biz proplan morina balıklıdan geçtik çok memnun kaldık. Ufak paket alırsanız kilosu çok pahalıya geliyor biz 10 kiloluk aldık indirimlerle falan kilosu 80 liraya geldi. T ile başlayan siteden almıştım.

cfikirli

Royal Canin kullandık Tüy dökmektedir.
Pro plan kullandık onda da aynı sorunu yaşadık

Şuan Aktif olarak Hill's Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması kullanıyoruz ve sorun yaşamadık Fakat şunu bilmenizi isterim sık aralıklarla az az yemektedir. Bu kedinin Obez olmasını engelliyor Tavsiye ederim.

Palyaco

Exclusion kisir mamasi veya pronatura kilo kontrol iki mamada kilo verdirir

Zeke

@cat_expert Evet malesef bütçede biraz kısmaya gitmek zorunda kaldım. Bir de kısır mamasına geçmemiz lazım çünkü göbiş aldı başını gidiyor :)

Dediğiniz 2 markayı da aslında almıştım listeme. Özellikle önerdiğiniz bir çeşidi var mıdır?

AslanPati

Bozita'yı tavsiye ederim, İsveç malıdır. Bütçede sıkıntı olmasa Acana Pacifica gerçekten hepsinden çok daha iyi, uzun süre boyunca kullandığım için biliyorum.

simbakedi

biz de acanadan proplana dusmustuk bir anda fiyatlar artinca :’) kedime hic iyi gelmedi. asiri kilo aldi, tuyleri biraz sertlesti, kabiz oldu. kabizlik dedigim de acanadaki gibi kaka yapmamaya basladi. sonrasinda su an kullandigimiz exclusiona gectik. pek bir degisiklik yok. sadece tek faydasi kedim cigneyerek yiyor bu mamayi, disleri biraz daha iyi durumda. onun disinda kakasi da cok az duzeldi. her iki mamada da doymama sorunu yasiyoruz. imkaniniz olursa nd tahilsizlardan devam etmeye calisin bence

bademthecatt

Advance mamadan biz hiç memnun kalmadık kedim zor dışkılıyordu ve alerji yaptı bizde birkaç kişiden daha kabızlık şikayeti duymuştum. Nd düşük tahıllı tavukluya geçtik şuanlık memnunuz önerebilirim bozita ve brit careda düşünebilirsiniz

iremdemir16

Acananın kısır mamasına devam edebilirsiniz benim fikrimde bu mamalardan daha iyi

Zeke

Hepinize teşekkür ediyorum. Bu ay da acana aldık:)
Önümüzdeki aya nd, exclusion veya brit care arasından seçim yapıcam.

Tüyleri çook uzun olduğu için balıklı tercih ediyorum. Kümes seçeneklerini direkt eliyorum.