Kedim Kısırlaştırdıktan Sonra Ve Mama Değişiminden Sonra Az Su İçiyor

kadiryaka

Merhaba, 8.5 aylık erkek kedim ortalama günde en az 1 kase su içerdi. Purina one kitten mama kullanıyordum.

Kısırlaştırdıktan sonra proplan somonlu kısırlaştırılmış kedi mamasına geçtim ve günde kasenin 3 te 1’ini bile içmiyor.

Sizce ne yapmalıyım? Mamayı mı değiştirmeliyim? Maltı ya da vitamini sulandırıp vermeye başladım o taktik işe yaradı gibi.

3 CEVAP

Anonymus683514

Malt, vitamin sulandırılabilir. Yaş mama çorba gibi sulandırılabilir. Mamayla alakalı da az tüketiyor olabilir. Bütçeniz varsa su şelalesi alabilirsiniz şunun gibi:
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/catit-freshclear-otomatik-su-kabi-3lt.html

gokhansultan

Bazen durduk yere de su içmeyi azaltabiliyorlar. Bizimki de azalttı su içmeyi artık her gün yaş mama çorbası yapıp veriyorum eksiği kapatmak için baya işe yarıyor.

kadiryaka

yaş mama alıp suyla ezip çorba gibi mi yapıyorsunuz?