Kedim Yaş Mama Yemek İstemiyor Artık

Chrryq

Önceden çok severek yediği yaş mamalar bir süredir yanaşmıyor. Pek çok yaş mama denedik, olmuyor artık. Ama bazen yaş mama vermek istiyoruz. Güzel yaş mama önerileriniz ve bu soruna bir çözüm fikriniz var mı?

9 CEVAP

Palyaco

Bol sulu yasmamalari deneyin bizimkide kesinlikle yemez sadece kedi çorbası ve bol sulu felicia fleto seviyor

bademthecatt

Gimcat,nutri feline,nd,mera,felicia konserve olanlar bunlardan denediniz mi? Benim kedimde seçici nutri feline ve gimcatleri severek yiyor

teddybal

bu dediğiniz durum 4 kedimde birden oldu aşırı severlerdi birden kestiler şimdi yalvar yakar yediriyorum, tavsiyem aynı mamadan almayın, mesela artık ben 5 marka belirliyorum her markanın 5 farklı aromasından birer konserve ekliyorum böylece her seferinde farkli mama vermiş oluyorum, çünkü aynı mamayı 2. kere verdiğimde yemediklerini fark ettim, ilk kez yiyince bu neymiş diye bir ilgileri oluyor illa ki.

Chrryq

Bu neden olabilir?

gokhansultan

Sıkılmış olabilir belki çok ilginç. Benim kız schesir balıklı nd balıklı ve felicia konserve mamayı çok iştahlı yiyor. Denemediyseniz deneyebilirsiniz bunları.

gokhansultan

Schesir ve nd yi benim bile yiyesim geliyo bence sever :D

Anonymus683514

Ben zencefile n&d tavuklu alıyordum kutuyu görür görmez çıldırıyordu sonra yiyebildiği kadar yiyip kutunun yanında bayılıyordu resmen. Artık kesinlikle yemiyor. Kaç kutu çöpe gitti kalanları da iade ettim yemiyor diye.

Yedirebildiklerim Me-o, Felicia, ve çok az Schesir, o da bitmeden bozuluyor artık. Kuru mama, yoğurt/kefir, hindi, tavuk vs. normal yiyor.

Karakterleri değişiyor kedilerin, mevsime göre damak zevkleri de değişiyor. Ona bağlamak lazım.

Chrryq

Gimcat ve galiba Felicia denedim. Ama Schesir ve nd de denemek istiyorum

Chrryq

Bir çok yaş mamayı denedim ama sevemedi eskiden çok severdi.