Caniverm Dozajı Ve Saklanması

Miniss

Merhabalar arkadaslar ben önceden topluca caniverm ic parazit hapi almistim.Son kullandigimizin icinden 2 tane hap cikti birini verdim digerini de güzelce sarıp kenara koydum.Veterinerlere sordugumda biri paketi actigin icin kullanamazsin dedi digeri de sorun olmayacagini soyledi ,sice sorun olur mu? Bir de alirken bana bir tane vermemin yeterli olacagini soyledi. Kedim o zaman 3 kg di su an 4kg ama internetten kontrol ettigimde iki hapin verilmesi gerektigini soyluyor size veteriniz bu konu hakkinda nasil yonlendirme yaptı

2 CEVAP

aslihan_e

Bizim veteriner de tek hap yeterli gelmiyor iki tanesini verin demişti ki benim kedim de küçük bir kedidir ama onun karnı şiş diye parazitten şüphelenmişti. Oysa ki çok su içtiği içindi de neyse, eğer parazit olduğundan eminseniz 2 tane verebilirsiniz, yakınlarda üstünde pire bulduysanız ya da geçmişte pire problemi yaşadıysanız tenya olabilir, o zaman 2 tane ama önlem amaçlı veriyorsanız 1 tane verin, 1'ini de 21 gün sonra vermeniz gerek. Hapı paketinde ya da bir folyoyla hava almayacak şekilde sararsanız hiç sorun olmuyor.

Miniss

Bu aralar cok sinek ve karinca yedi parazitten süphelendigim icin 2 tane vereyim o zaman ,cok teşekkürler 💞