Köpeğim Hasta Mı?

Leomaltipoo

Köpeğim bir kaç gündür hapşırık mı öksürük mü ayırt edemediğim sesler çıkarıyor ve gözünde beyazımsı akıntı var, bugün veterinere gittik kan tahlilinde lökosit normalin biraz üzerinde çıktı, antibiyotik tedavisine başladık. Genel olarak da iştahsız bir köpek 2 gündür ekstra iştahsız olduğu için yaş mama ile besliyorum onu yiyor ama kuru mamayı normalde de çok zor yiyor. Ciddi bir rahatsızlığı olabilir mi?

5 CEVAP

Leomaltipoo

Evet anlattığım kadar, tuvaletinde bir değişiklik yok. Onun dışında herşey belirttiğim gibi lökosit biraz yüksek, öksürük göz akıntısı çok kötü hastalıkların da belirtisi olduğu için korktum baya

Bbgm

Biz ölen köpeğimde her bahar bu durumu yaşardık. Hatta otların olduğu yerde çok durursa kapşırık krizlerine girerdi çocuğum aralıksız 50 kere hapşırıp sonunda burnundan kan gelmesi gibi durumlardan bahsediyorum. Ama baharın etkileri hafifledikçe semptomlarda hafiflerdi. Yani elbette tedbir önemli ama çok çok bariz bir sonuç olmadan çok az lökosit artışı için ilaca maruz bırakmamaya çalışın çünkü bu her sene yaşanacak bir alerjik durumda olabilir. Yaşlılıkta organları yıpranmış olmasın diye diyorum. Tabi sağlığı garanti olsun yine korkmakta da çok haklısınız geçmiş olsun.

Ozzey

Merhaba veteriner hekiminize danismaniz daha sglikli olur isterseniz baska bir veterinere daha danisin. Lokosit sayisi artmasi demek vucutta enfeksiyon var demekdir. Takipte olun. Lutfen. Antibiyotik yapmalari normal. Gun icinde konu basliginiza guncel yazin veteriner arkadaslar da gorurse yazar. Gecmis olsun

Leomaltipoo

Teşekkür ederim, durumunu takipteyiz 1-2 gün antibiyotiğe nasıl tepki verdiğini kontrol edip iyiye gitmemesi durumunda mutlaka başka bi veterinere de götüreceğim. Umarım basit bir bahar alerjisidir 🙏

Bbgm

Mevsim geçişlerinde baharda sürekli olan bir şey aslında bu durum. Yani tabi sadece anlattığınız kadarsa.