Diş Eti İltihabı

MinnaNur

Merhabalar kedimde mantar ve diş eti iltihabı mevcut, mantarımız gerilemiş şükür ki fakat dişleri çok sorunlu koku ve mama yiyememe durumu söz konusu. Veteriner sürekli tekrarlar bu durum dedi bir iğne yaptı son çare tüm dişlerin çekilmesi dedi bir diğer veteriner ise kan tahlili istedi çene birleşim yerlerinde diş etlerinde büyük yaralar varmış. Bir veteriner kan tahliline göre tedavi uygulayalım derken diğeri gerek yok durum belli diş çekilebilir ileriki seviyede diyor. Nedir bunun çaresi ne yapmalı diş eti iltihabı yaşayıp çözüme ulaşan var mı? Suyuna bio hedixine damlatıyorum ayrıca zoovital ımmunovital aldım bugün yutturabilirsem eğer...

6 CEVAP

Kontesiim

Diş eti problemlerinin altında çok başka nedenler yatıyor olabilir. Lütfen biyokimya tam kan testi yaptırın üçlü testler var (fiv,gençlik hastalığı,lösemi) gibi bunları da yaptırın. Biz de diş eti problemi ilk baş gösterdiğinde kronik olabileceğinden şüphelenildi. Her ihtimale karşı veteriner hekikimiz tüm gerekli testleri yaptı. Çok şükür böbrekleri,karaciğerleri,midesi vs. Her şeyi tertemiz çıktı bizimki bağışıklığının düşük olması nedeniyle oluşuyormuş ve kronikmiş bize özel ilaç takviyeleri yapıldı ben de ayrıca imuneks şurup veriyorum.(veteriner hekim önerisiyle) şuan bir sıkıntımız yok ama belli aralıklarla kontrolleri olacak.Size de çok geçmiş olsun umarım guzel sonuçlar alırsınız. En önemlisi iyi bir veteriner hekime başvurmak güvenilir olmasi bu aşamada çok çok önemli

Bbgm

Bence bu durumu birebir yaşayanların iyi sonuçlar aldığı bir hekimi aramakla başlayın işe. Yoksa çocuğu hırpalayacaklar belli ki. Panikle ani karar almayın. Doğru ve kalıcı hekimi bulmak ilk adım olursa en iyisi olur gibi geldi bana.

gokhansultan

@Kontesiim arkadaşım dediği gibi ihmale gelmez tüm testleri tahlilleri yaptırın ki doğru teşhis konulsun ona göre tedavi uygulansın. İşini kara düzen yapan hekimlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Palyaco

Hekime danisin ve dr natures dental 250 ml suya 1 fis 1senedir kullanıyorum dis tasimiz bile yok çok sağlıklı deneyin intihabida alır

MinnaNur

Suyuna bio hedixine damlatıyorum fakat pek içmiyor normalde suyu çok seven çocuk içemiyor ilaçlı ya da ilaçsız zayıfladı resmen inşallah şifa bulur bir an önce ltında başka bir şey çıkmaz inşallah

MinnaNur

Teşekkür ediyorum şifalar diliyorum tüm canlarımıza inşallah benimki de iyi olur çok korkuyorum altında başka bir hastalık çıkmasından. Kan tahliline gerek yok dedi bir diğer veteriner az çok durumu belli her gün 10 tane geliyor böyle dedi diğeri ise 1200 tl kan tahlili istedi daha tedavi masrafları da olacağını iletti... Depo medrol uygulandı şu an için iğne yapıldı. Sanırım tekrar nüksettiğinde kan tahlili şart. Zaten bağışıklığı düşük daha da düşerse diye korkuyorum çeşitli iğneler ilaçlarla en iyisi kan tahlili olacak sanırım...