Isırmasına İzin Vermeli Miyim?

Canandisli

Ortanca kedim eve yeni gelen kucuk kediye alisti sayilir oyun oynuyorlar ama buyukle oynarken yaptigi gibi onu da isiriyor ve kucuk olan miyavliyor karnini ve kafasini isirinca fakat isirmayi birakinca da ustune tekrar geri atliyor bazen de kaciyor kulaklarini egerek korkmus gozukuyor genelde buyuk kedim miyavlamiyor ya da kacmiyor ortanca onu isirdiginda izin vermeli miyim isirmasina? Ayirmak da istemiyorum oyun oynadiklari icin acaba kucuk oldugu icin mi cani yaniyor

6 CEVAP

Heiter

Birbiriyle oynuyorlar sadece. Diğer kedinin miyavlaması bizim kızda da var, sırf altta kalmaktan rahatsız olduğu için. (Şaka maka bu benim yorumum tabiki yoksa karakter farklılığından kaynaklanıyor olabilir çünkü Heiter ses çıkarmıyor.) Ama kesinlikle sert bir şekilde ısırmıyorlar birbirlerini. Bunu da şuradan biliyorum, ikisi oynarken başını okşayacaktım Heiter'nın, oyunun gazına elime denk geldi ısırığı. Kedigillerin oyunları bize kavga gibi gelebilir ama tabiatları böyle.
Siz de bu durumun sağlamasını şöyle yapabilirsiniz: Bu tip oyunlardan hemen sonra kedinin ısırılan bölgelerine bakın, çizik veya yara var mı? Bence yoktur çünkü saldırıyor olsa bunu çok net anlardınız. Tüyler dimdik, kuyruk aşağıya bakıyor olur ve tıslamalar olur.

Heiter

Anladım. Birebir aynısını bizim Müde'de yaşıyoruz. O kadar çığırıp kulakları yatıyor, sonra da kendi kaşınıyor saldırıyor Heiter'ya. Gayet sağlıklı ve mutlu yani şu an. İlk başlarda ben de "acaba" diyordum ama durumu çözünce "bu neyin tribi" der oldum :D

Heiter

Bir detay daha vereyim. Mama zamanı acıklı acıklı miyavlayan Heiter, oynarken sessini çıkarmaz. Diğer taraftan, mama zamanı sessiz olan Müde, oyun oynarken o sesleri çıkarır. Alışkın olmayan ve dışarıdan bakan biri ciddi ciddi kavga ediyor sanır ama değil işte.
Siz yine de rutin kontrol edin kedinizi kucağınıza aldığınızda falan. İçiniz rahat etsin.

Canandisli

Ya hahaha aynen bizim minik kacmaya yer ariyor ilk firsatta kaciyor sonra donup ustune atliyor :D ayirmak istemiyorum zaten daha yeni oyun oynamaya basladilar hatta mindy kizginlik donemindeyken bayagi samimi oldular (samimiyet dereceleri korkutmadi degil) simdi cikti isirmalar basladi yasli kedim yuz vermiyor oyun falan oynamaz pek mindy de buldu lunari oyun topu gibi ordan oraya cevirip cevirip isiriyor ayni sekilde lunar da deniyor ama boyut farki yuzunden tek hamlede yere yatirilip isiriliyor maalesef kulagimi kapamaya alisicam artik

Canandisli

Ya aslinda biliyorum hep isirarak oynuyor diger kedimle de ama yeni gelen cok minik cani aciyor gibi ses cikariyor kulaklar hep yatik boyut farki da var bayagi kacmaya yer ariyor genelde ama vucudunda kizariklik ve yara yok

Canandisli

Sert isirmasa da minigin sesleri duyunca ayiriyoruz dayanamayip zaten hic miyavlamayan kedi zar zor sesler cikariyor mindy onu isirirken ya sinirleniyor ya da cani aciyor buyuyene kadar izin vermemeyi dusunmeye basladim