Agizda Salya Titreme Halsizlik Yememe Acil..

11 aylik blue point agzinda sürekli kokulu bir sekilde salya var halsiz mama yemiyor ust solunum yolundan şüpheleniyorum ama basina gelen var mi acaba. Vete git diyenler merkeze cok uzağız aracim yok yakinda veteriner olmadigi icin buraya yazmak zorunda kaldim

5 CEVAP

aslihan_e

Blue Point kediniz var ve bu kadar acil durumda neden götürmeye bakmıyorsunuz bir an önce. Üst solunum yolu enfeksiyonu gibi daha basit bir sorun olsa ağzından kokulu salya gelip mama yememezlik yapmazdı. Siz merkeze gidemiyor musunuz hiç mi araç yok? Ulaşılmaz bir yerde misiniz yani? Ağzını incelediniz mi diş çürüğü yara var mı? Burnu aktığı için mi üst solunum diyorsunuz? Kakasını kontrol ettiniz mi bir sorun var mı? Size kimse burdan yardımcı olamaz, biran önce vete götürün. Evde zehirli bir şey yemiş olabilir mi? Hiç dışarı çıktı mı? Evde bitkileriniz falan var mı?

Bbgm

Bir hayvan yemek yemeyi bile reddedecek kadar sıkıntıda ise evde yapılacak bir şey yoktur diye düşünüyorum.

bademthecatt

Bir şekilde araç bulup götürün en kısa zamanda dişinde çürük varsa köklerine doğru ilerleyip yangılı ağrılı bir konuma gelmiş olabilir salya ve ağız kokusuda bu duruma eşlik eder yemek yiyemesi ve halsizliğide bu yüzden olabilir yemek yemezse bağışıklığı düşer ve daha kötü hasta olur burdan bir şey söylemek çok zor ama dediklerinize göre ağzında bir problem olduğunu düşündüm ve diş problemleri böbrek hastalığına bile neden olabiliyor geç kalmadan lütfen götürün

Deniz1741

Merhaba yapacak bir şey yok ki mecbur veterinere gidilmesi lazım. Ağız içinde veya dişlerinde enfeksiyon ya da o tarz bir şeyler var demek ki. Kokulu salya mama yememesi ciddi yani sizin evde yapabileceğiniz bir şey yok bence. Geçmiş olsun.

Kontesiim

Bir şekilde gitmeniz gerekiyor. Buradan yapılacak birşey yok maalesef ve anlaşılan durumu acil. Hayvan sahiplenirken tüm bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyordu neticede