Kedim Hala Kusuyor

CalicoMia

Daha önce kedim 1 haftadır kusuyor diye açmıştım bilirsiniz. Bazı arkadaşlar malt ı değiştirmemi söylemişti vets plus un malından aldım kedim sevmedi zorla yediriyorum ama yedirdikten sonra da 3 kere kusmuş ve hepsinde yumak yumak tüy var (hergün gimcat verdiğim halde) kakası ile atması gerekmiyor muydu normal mi bu durum? İştahı gayet yerinde ama çok faka tüy kusmuş acaba sürekli kusması bu tüylerden dolayı mıydı?

11 CEVAP

caitlyn

gimcat işe yaramamış olabilir mi her kedinin bünyesi farklı sonuçta. mesela ben kedime maly vermediğimde bile tüylerin kakasıyla çıktığını görüyorum kum temizlerken, öyleyse eğer tüyler birikmiş olabilir mi?

caitlyn

bir haftadır kusması ama bana ciddi geldi ben çoktan veterineri aramıştım şuan

caitlyn

devam ederse ve gene bişi çıkmazsa belki başka veterinere götürmeyi deneyebilirsiniz

Patixz

Benim de kedim yumak yumak tüy kustu 8-9 gün sürdü her gün malt verdiğim halde başka bi veterinere götürdüm kullandığım malt iyi olmasına rağmen işe yaramamış kedimde. Başka bir malt verdi swıss markası 1 gün sonra kusması durdu çok şükür düzeldi.

izmirle

Veda malt kullanmanızı tavsiye ederim fakat birde hemogram bakılsa iyi olur

Benim kedim de tüylerini ara sıra kusuyor ama öyle 1 hafta felan sürmüyor. 2,3 defa kusuyor sonra uzun süre kusmuyor. Sizin pisicik belki kakasıyla fazla atamıyordur o yüzden çok kusuyordur. Başka birşey gelmiyor aklıma.

bademthecatt

Maalesef bazı maltlar bazı kedilere yeterli gelmiyor veya işe yaramıyor bu kadar yoğun tüy kusması varsa kliniklerde satılan bolovia malt veya benzerlerini öneririm. Biz biopetactive kullanıyoruz memnunuz

lilaaa

Benim kedim de haftada 2 kez falan kusuyordu bir ara gimcat kullandığım halde. Veterinere sorduk gimcat işe yaramıyor olabilir dedi veteriner maltı kullanmaya başladık

CalicoMia

Veterinerimiz de aynı şeyi söyledi vets plus ı verdikten sonra 3 yumak kıstı ve şuanlık kusması durdu gibi gözüküyor tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 🥰

CalicoMia

Veterinere götürdüm kontrol yaptırdım birşey çıkmıyor test yaptırmaya götüreceğim cuma günü. Götürmeden önce fikir almak istiyorum

NorthNight

2-3 tüp gimcat kullandık hiç kusma yaşamadık ama gimcat yoğun tüy dökme dönemlerinde yeterli değil malt oranı düşük. Eğer ciddi bir tüy birikmesi varsa yetersiz kalacaktır. Trixie, uygun fiyatlılardan da zoovital malt içeriği olarak daha iyimiş. Bende denemek için zoovital aldım, gerçektende daha yumuşak ve yağlı yapıda.
Veteriner serisi ürünlerede bakabilirsiniz ama bence güçlü bir malt seçerseniz sorun çözülür.