Kedide Dekubit Yarası

Semiha3737

Arkadaşlar merhaba. Daha önce kedim de enfeksiyon var diye yazmıştım. Antibiyotik kullanımı dün bitti. Durumu düzeldi. Kuru mama yemeye başladı. Ama bugün farkettim ön patilerinde dekubit yarasına benzer yaralar çıkmış. Hemen veterineri aradım fotoğrafını attım. Darbe almış veya kavga etmiş dedi. Ben öyle birşeyin olmadığını söyledim. Batikon la temizlememi ve yara spreyi kullanmamı söyledi. Kedide Hipertrofik Kardiyomyopati diye bir hastalık varmış. Bu yaralar belirtisi olabilirmiş. Bilgisi olan var mı ?

1 CEVAP

Bbgm

Hiç sanmam. Öyle bir hastalık olsa sadece yara değil hareketlilikte de bariz sorunlar farklar olurdu kesin farkedilmezi gerekirdi yani. Yani bu kanama şekli gerçekten bi darbe sonucu hatta kesik ya da ısırılma sonucu gibi görünüyor. Belki bir şeyler gözden kaçmıştır, belki kendini yaralamıştır kaşıntı stres.. Ama cıvık türde kan var bu fotoda yani veteriner öyle demekte haklı gibi.