Kedimin Tüyleri Uzamıyor

toleii

Merhaba, kedimi yaklaşık olarak 3 ay önce traş ettirmek zorunda kaldım şu ana kadar karnında ve yüzündeki tüylerde uzama olup sırtında ve kuyruğunda herhangi bir uzama olmadı. Veteriner değişikliği yaptık tüylerinin küstüğünü söyledi bunun için vitamin verdi ancak tüylerinin eskisi gibi uzamama ihtimali olduğunu da belirtti. Bu durumu yaşayan var mı ya da bunun için önerisi olan var mı?

8 CEVAP

bademthecatt

İşte bu tarz durumların yaşanmaması için sürekli traş ettirmeyin diye uyarıyoruz. Üzüldüm yavruma geçmiş olsun kedimde yara çıkıp tüy seyrekliği olan yerlere cleapet spreyden sıkıyordum 1 haftada tüyler gelmeye başladı sizde işe yarar mı bu durumda bilmiyorum ama durumunuzu instagramdan @ezgi_aktas_matur hesabına yazıp iyi gelir mi diye sorabilirsiniz buda satış sitesi
https://www.cleapet.com.tr/

Sezgek

Biyotin çinko takviyeleri de tüy uzamasına yardımcı oluyor bence benim yavrumda mantar geçirmişti veteriner o bölgede tüy çıkmayabilir demişti ama çok şükür ki tekrar uzadı tüyleri fakat farklı renkte uzadı o ilginç ama hiç önemli değil benim kızım her haliyle güzel :)

toleii

Bizim ilk traşımız kendisi uzun tüylü bir yapıya sahip ve tarakla arası iyi olmadığından dolayı keçeleşme oldu mecburen kestirmek zorunda kaldım, böyle bir durumu yaşayacağımızı bilsem kavga, dövüş zorla tarardım. Öneriniz için teşekkür ederim umarım bir an önce toparlar kavga, tarak mücadelemizi veririz :)

bademthecatt

Umarım toparlar kısa sürede bazı tarakları kediler sevmiyor bizde birkaç tarak değiştirip kedimin sevdiği tarağı bulduk kedinizin seveceği ve canını acıtmayan bir tarak bulursanız çok daha iyi olur tüyleri uzayınca böyle yapabilirsiniz her gün tararsanızda keçeleşme oluşması önlenir ufak tefek keçeleşmeler olursa makasla dikkatlice uçlarından kesebilirsiniz veya hekime kestirebilirsiniz geçmiş olsun tekrar😊

NorthNight

Deri ve tüy sağlığı için olan mamaları deneyebilirsiniz. Biotin takviyeleride işe yarayacaktır. Tabi bunları veterinerinize sorup veteriner serisi ürünleri tercih ederseniz daha iyi olur.

Siyamask

Sık sık parmak uçlarınızla tarayın masaj yapın. Kan dolaşımı artmasıyla birlikte hızlı uzayacağını tahmin ediyorum 🍀

toleii

Veteriner tüyleri için vitamin takviyesi verdi bununla beraber tüyleri için yaş mamada veriyorum bir yandan bağırsak problemi de olduğundan dolayı ekstra takviye veremiyorum. Teşekkür ederim önerileriniz için mama ve takviyeleri mutlaka veteriner hekime danışacağım

toleii

Umarım hızla toparlar, teşekkür ederim ☺