Oda Kokusu Yavru Kediye Zararlı Mı?

sudesama

merhaba 1.5 Aylık British Shorthair golden black shaded kedim var ömrü uzun olsun bu ilk kedi bakışım değil ama ev ortamında ilk kedi bakışım, ailecek seviyoruz kendisini en iyisini istiyorum bildiğiniz gibi odyaı biraz kokutuyor şimdilik tuvaleti de bizim oda da alışması için iyice kokuyor oda :D bugün marketten portakal kokulu bir oda kokusu aldık "sprey değil" şu çubuklu olan ve odaya koku yayanlar :) bu çubuklu olanlarda zararlı mı acaba? kendisinin sıklıkla olduğu odadan kaldırmalı mıyım salona falan çıkarsam mesela? kötü birşey olsun istemiyorum cevabınızı bekliyorum :)

12 CEVAP

Gmz91910

Doğal yağlar kullanırsanız daha iyi olur buhurdanlık öneririm😊iki kedi annesi olarak çok faydasını gördüm

Ozzey

Merhaba kediler genelde yemek yedikten hemen sonra tuvaletini yapiyor. Benimki genelde sabah yapiyor kakasini. Yapar yapmaz alirsaniz cok kokmaz.oda kokusundsn ziyade evet solunumuna zararli, alerji de yapar, kumu kokutmayan bir kum alin bir de kabini kapali kums gecin. Ayrica tuvaleti kokusunu kullandiginiz mama da yapar. Bazi mamalarda yiyince daha cok kokuyor kakalari.

Mrks

Bende şu an aynı sorunu yaşıyorum tuvaletinden sonra kendini yalamıyor ve baya kokuyo yavrum ve bizimdi ilk kedicik deneyimimiz . Yeni doğan ıslak mendiliyle siliyorum ama onuda anladığı için tuvaletinden uçarak kaçıyor. Kaka yaptıktan sonra oda eksta bi kokuyo heralde şu an hiç alışmadığımızdan daha çok tedirgince evi kokluyorum ve ne olucak bilmiyorum belki kendilerini temizleseler çıkar çıkmaz bu kadar olmaz heralde

sudesama

proplan yiyor bugünde ilk defa yaş mama verdim hayatında ilk defa yedi çok beğendi :) bu kokuyu sık sık girmediği başka bir odaya koysam olur mu? ya da arada bir alsam kokuyu buraya kedi yokken başka bir odada dursa 5 10 dk kokudan sonra da 5 dk havalandırsam? :) anneme dedim de kokuyu başka bir odaya koyalım o zaman dedi, kakasını yapar yapmaz alıyorum bende tuvalette kapalı aslında o kadar kokmuyor ama poposunu yalamıyor ondan biraz kokuyor etraf 😅 anca biz pamukla silince yalıyor kereta dediğim gibi başka bir odaya geçirdke ya da arada bir kokuyu buraya alsak? :) beni de bayağı rahatsız etti zaten

sudesama

hayvanlara zararı olmayan spreyler gördüm onu mu alsam acaba :)

beyzathemoc1

Pelet kullanın koku olmaz

Sezgek

Genelde onların koku duyuları bize gör çok daha fazla olduğu için rahatsız olabilir benim kızım hiç sevmez mesela bir zararı olmaz ama rahatsız olduğu için stres olabilir bence de kumunuzla ilgili çözüm arasanız daha iyi olur

NorthNight

Biz koku sorunu pek yaşamıyoruz ama eğer temizlik yapmışsam bi ferahlatmak için yada misafir gelecekse evin havası değişsin diye febreze evcil hayvan sprey ürününü kullanıyorum. Onu da şöyle; önce odanın camını açıp kapısını kapatarak 10-15 dk havalandırıyorum sonra camı kapatıp tüm odaya sadece bir iki fıs sıkıyorum kapı kapalı bi yarım saatte öyle kalıyor. Girildiğinde zaten keskin bir koku olmuyor, keza olsa bende oğlumda alerjik rinit var yoğun kokularda hemen hapşırırız.
Bu şekilde bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü evde bir çok ürünün azda olsa kokusu var çamaşır deterjanından yumuşatıcısına (bitkisel olanlarda dahi azda olsa var) hangisini sıfırlayabiliyoruz ki.

Tugbasszz

Hayır lütfen kedilerde ilerleyen durumlarda sıkıntı yaratır. kediler çok hassas varlıklardır. Parfüm, oda kokusu, tütsü yakmayın

pablopicasso

Bu tip kokular insan sağlığını bile tehdit ederken minicik bir kediye elbette zararlı.

Ne kendiniz ne de kediniz için evinizde bulundurun. İlla ki olsun diyorsanız, lavanta vs yağı kullanabilirsiniz ki bunlarda da turunçgil kokusunu sevmezlet odadan uzaklaşabilir.

Bunların yerine kokuyu iyi tutan, kokusuz kumlar kullanın. Evet maliyetli ama o kokulara verceğiniz parayı kuma yatıtım yapın. Ever clean, vacat, reflex aktif karbonlu olanları düşünebilirsiniz. Ve kumu günde 2 kez temizleyin.

Bebekliğinde proplan kullanmış biri olarak bu mama çok kokutmaz ama kalitesiz kum ise kokutur.

Tabii bir de yaş mama verdiğiniz günlerde biraz koku artar. Uzun oldu ama …

Lütfen oda kokusundan uzak durun.

emirhanyenice

kedilerde ilerleyen zamanlarda gözde kızarıklıknyapıyor

sudesama

Merhaba oda kokusunu attım baya oldu ama yazamadım o günün akşamında attım hemen tabi ki zarar gelsin asla istemem bizim ki de yalamiyor poposunu ıslak mendili görünce tuvaletten çıkmıyor 😂 teşekkürler cevaplarınız için