Ameliyat Sonra İştahsızlık

Ececimm

Dün kedimi kısırlaştırdık ve ne yemek yiyor ne su içiyor yaş mamayı da sevmiyor laktozsuz süt mü alıp versem bilemedim vet. de zorla ezip yedirin dedi ürkek ve haliyle stresli bir hayvan nolcak bilmiyorum zor durumdayım

5 CEVAP

cat_expert

Biraz fazla panik yapıyorsunuz.

Kısırlaştırma günü ve ertesi günü iştahsızlık bu süreçte normal karşılanabilecek şeylerdir.

Her kedinin operasyon sonrası süreci aynı olmayabiliyor. Sürekli kusma v.b. durum yoksa endişelenecek bir şey yoktur. Zamanla stresi azalacak ve yemeye başlayacaktır, siz kuru, yaş mama, ödül mama tüm seçenekleri sunun birini tercih edecektir mutlaka. Yarın öğlene kadar bir şey yemez içmez ise o zaman veteriner hekiminize bir danışabilirsiniz.

Cennet29

İştahsızlık cok normal hayvan operasyon geçirdi. Bi haftada ancak normale dönmeye başlıyorlar. İlk günler kuru mamasını sıcak suyla ıslatıyordum yada yaş mamayı tane tane ağzına ellerimle koyuyordum o şekilde besledim. Biraz sabırlı olun her gün daha iyiye gidecek

Cennet29

Benimki kustu altına yaptı. halıya kakasını yaptı hemde 3 gün boyunca sonrasında düzeldi. Bazı değişik durumlar yaşanıyor ama geciyor dert etmeyin 😂 azcıkta yese içse iyi bir şey

Ececimm

korkuyorum kızıma bir şey olacak diye inşallah dediğiniz gibi olur yok anesteziyi atmak için bir kez kustu o da normal olarak

Ececimm

kesinlikle yapacak bir şey yok kendine gelsin toparlasında ne yaparsa yapsın