İnsandan Kediye Mantar

berkdoan

Arkadaşlar merhabalar.Geçen hafta trajik bir şekilde kaybetttiğim oğlumda mantar vardı.Hastalık kız arkadaşımda da ortaya çıktı.Bugün yeni bir kedi sahiplendim sizce insandan kediye mantar geçebilir mi? Bunlar da yeni ufaklığın fotoğrafları.

13 CEVAP

miasugok

Bütün hastalıklar geçmiyor ama mantar geçiyor diye biliyorum bu arada kedinize bayıldım maşallah çok tatlı allah uzun ömürler versin çok şapşal bir şey:)

alpcan

Offff bombay mı o?
Bunlar acaip şans getirirler bilinenin aksine. Bir de niyeyse en sevecen bunlar oluyor. :)
Bulaşan mantar da var bulaşmayan da var diye biliyorum. Bulaşıcı olan saçkıran gibi oluyor ama onun da türleri var.

miasugok

Yok

martha

suratı ne güzelmiş :)

Canandisli

bazı mantar türleri geçiyor bazıları geçmiyor diye biliyorum ben de

Canandisli

insana geçen türü ise eğer kedinizde olan evinizi temizlemeniz gerek internetten bakın suyun içine bir şey katmanız gerek hatta yok etmek için mantar sporlarını

Canandisli

yoksa yeni sahiplendiğiniz kediye de bulaşır size de bulaşır

DogaM

Çok güzelmiş gerçekten diğer kediniz için de üzüldüm

berkdoan

Önceki kedimden sonra tüm evi temizleyip her şeyi yıkamıştım umarım engelleyici olur.Kedimin annesi iran kedisi babası scottish.

miasugok

Suratı çok andırıyor gerçekten scottishi ama kulakları nasıl böyle dimdik kalabilmiş hayret :)

berkdoan

Peki olası mantar bulaşması icin koruma hapı gibi bir şey yok mudur? Evde immuneks var onun dışında bir seçenek var mı?

goknur

Bende kedinize asik oldum resmen :) yerinizde olsan o surati minciklardim :))) ayni pelus gibi duruyor :) yaramazlik yaptiginda insan kizamazda cok minnos top gibi basi var :D

berkdoan

Yorumlarınız için teşekkürler çok küçük çok yaramaz bir kedi ısırasım geliyor ^^