3 Aylık Kediye Malt Ve Multivitamin Kullanılır Mı

BiciriginAnnesi

Bir kere denedim çok severek her ikisini de yedi
Kullana bilmem için size sormak istedim

Erken mi
Başlanmalı mı?

12 CEVAP

simbakedi

5 aylık civarı başlamalısınız bence malta. tam o zamanlar tüy dökümleri çok artıyor çünkü. gereksiz fazla kullanmak mide tembelliğine mi ne yol açar, bunun gibi bir yazı okumuştum. 5 aylık olduğunda da haftada 1, 2-3 cm civarı yeterli olur. sonra kedinizin tüy uzunluğuna göre artırabilirsiniz.

vitamin verebilirsiniz ancak kuru maması kaliteliyse aşırıya kaçmamalısınız derim. nd, acana vb kullanıyorsanız yavruyken haftada 1 kere 2-3 cm yeterli olur diye düşünüyorum. büyüdükçe ayda 1-2 kere yeterli bence. kuru mamadan tamamlamadığını düşündüğünüz vitamini multivitamin maltlarıyla değil de haşlanmış tavuk, yaş mama vb şeylerde alırsa daha sağlıklı olur kanaatindeyim. proplan vb mamalarsa yine haftada 1-2 kere 2-3 cm yeterli olur bence.

beyzathemoc1

Tugbasszz ın bahsettiği gibi bir durum yoksa asla kullanılmamalı ishal olabilir bağırsak tembelliği olabilir normal şartlarda 3 aylık kedide kayda değer tüy dökümü olmaz varsa bir hastalığın habercisi olabilir

Kaliteli mama yiyorsa ve kan değerleri normalse vitamine gerek yok

Mrks

Bende multivitamin verdim severek yedi maltı versem mi bilemedim umarım birileri yazar. Baya tüyü dökülüyo şu an

cat_expert

2 ay anne sütüyle beslendiyse vitamin için erken çünkü anne sütü o verdiğiniz vitaminlerden çok daha faydalıdır ve yavru sütten kesilse bile 2 ay kadar daha etkisini sürdürür bağışıklığı korur.

3 aylık kedide normalde tüy dökümü olmaz o yüzden malt vermeye gerek olmaz ama sizinki tüy dökmeye başladıysa çok az olmak kaydı ile haftada 1-2 kez kullanılabilir.

BiciriginAnnesi

Teşekkürler simba yazdıklarını dikkate alıp vakti zamanı geldiğinde uygulayacağım🐾

Tugbasszz

Benim kedim 2 aylıkken midesinde tüy yumakları oluşmuştu. Ve vitaminsizlikten kum yiyordu. O yüzden veteriner bize az miktarda onun dediği kadarını verdik. Hala da düzenli kullanıyoruz bir sıkıntı yaşamadım. Ama veteriner ne kadar dediyse o kadar kullanmak gerekiyor

Tugbasszz

Bizim veterinerimiz maltı gimcatın klasik olanını 3 günde bir nohut kadar dedi.

Tugbasszz

Ama dediğim gibi vete somanız gerek çünkü belki bu benim kedim durumdakilere bu kadar veriliyordur. Ben sizi yönlendirmiyorum . Sadece bana söylenen miktar buydu

BiciriginAnnesi

Bizim de öyle 3 aylık yavru daha tüyleri dökülmeye başladı şuan da çok erken dökülme ama aşırı derecede tüy dökümü yok umarım birileri bilgili mesaj yazar.

BiciriginAnnesi

Çok aşırı derecede tüy dökümü yok ama başlamış bende erken diye düşünüyorum annenin iki yavrusu olmuş sadece iki yavru süt emdiği için güzel beslendiğini düşünüyorum

Peki kaç cm vermeliyim malt vitamin

BiciriginAnnesi

Çok az yazmışsınız orayı görmemişim ozaman cm bile olmalı

BiciriginAnnesi

Aslında hasta değil değerleri de çok iyi

Mama konusunda sadece proplan tavuklu pirinçli mamayı yiyor başka mamaları asla yemiyor her yolu denedik sadece onu yiyor bende pes ettim artık onu yesin

Çok aşırı derecede tüy dökümü yok ama başlamış benim yavrularin hiçbirinde yoktu ama yeni yavrumda bana gelmeden önce başlamış düzenli kontrollere gidiyor sıkıntı yok da şuan için kullanmayacağım