Kedimin Sırtında Küçük Bir Şişlik Var

Patixz

Merhabalar kedimin 1 ay önce kuduz aşısını yaptırdım ondan öncede kısırlaştırma operasyonu olmuştu bu süreçte 5-6 iğne yapıldı. Şu an sırtında nohut büyüklüğünde bi şişlik var ama sert değil yumuşak bi şişlik Yemesi içmesi gayet normal dokundugumda tepki vermiyor acımıyor o bölge. Sebebi ne olabilir sizce

2 CEVAP

Sezgek

Aslihan e aşı yeri sarkomu dediğiniz şey bir yumuşak doku tümörü ve asla olduğu gibi kalmaz nasıl korkunç bir hastalık olduğunu bilmeden böyle tanılar söylemeyelim bence aynısı bana da denmişti bir gün boyunca ağlamıştım çünkü bir patolog olarak beden bahsedildiğini çok iyi biliyordum böyle bir tümör tanısını bu şekilde kolayca söylememek lazım şimdi soruna gelecek olursak aşı yeri apsesi olmuş büyük ihtimal o bölgeye yumuşak dairesel masaj yaparak dağıtabilirsiniz ama bazı durumlarda antibiyotik kullanmak da gerekebilir bizimki açık yara şekline dönüşmüştü o yüzden antibiyotikli krem kullanmıştık 1 ay az bir süre değil bu süreden sonra küçülme bekleriz ama küçülme görmüyorsanız ya da daha büyüme oluyorsa hemen vete götürmenizi tavsiye ederim ama şu anlık masaj yeterli olacaktır geçmiş olsun

aslihan_e

Aşı yeri sarkomu oluşmuştur büyük ihtimalle. Takip edin, büyümezse sorun olmuyor genelde.