Dişi Kedim Mayayı Kısırlaştırdım Sonunda.

Oqrenerde06

Dişi kedimi kısırlaştırdım bandajı ve bandı var şuan 1 hafta oldu veterıner hekimimiz 10 gün sonra alacağız dedi bende üzülüyorum o şekilde durunca bazılarıda 5 günde alıyoruz bazılarıda 1 haftada aldığını söyledi hekimlerin sizin peki kaç günde alındı ? Allaha şükür bir sıkıntı yaşamadık gaz anestezi ile yaptırdım uyanık şekilde 30 dk da aldım eve getirdim antibiyotik yaptık 3 gün boyunca tavuk çorbası kitten mama ve vıtaminlerle ek destek yapıyorum. Bu dönemde sizin tavsiye ettiğiniz birşey varmı ?

14 CEVAP

NorthNight

Bizde dikişlerin düşmesi yaranın iyileşmesi 5.günde olmuştu. Ama bandajlı işlemlerde yara bir iki gün daha geç iyileşir çünkü yara bölgesi bir tık daha nemli kalıyor. Veterinerinizde bu yüzden 10 gün demiştir. 10 günü tamamlaması daha iyi ve garanti olur en azından açıldığında yarayla ilgili komplikasyon oluşma riski kalmaz. Bandajı çıkınca 3-4 gün de siz batikonla silin tertemiz iyileşir geçer.

Oqrenerde06

çok teşekkurler northnight her işlemde bandaj yapıyorlarmı bize hem başlık hem bandaj verdiler uzakta iyi bir yerede yaptırdım en saglıklısı böyle dediler.
Başlık hiç takmadım çünkü o bölgeyle hiç uğraşmadı kızım o konuda rahat oldu başlıksız :)

Ay ben de dün kısırlaştırdim 1 yıldır kisirlastiramiyordum bağışıklığı düşük olduğu için. Yine wbc değeri çok düşük çıktı ama artık mecbur kaldık. Çok şükür şimdilik iyiyiz. Size de çok geçmiş olsun siz de Bayadır uğraşıyorsunuz. Ben bağışıklık güçlendirici surup verdi vet. onu vericem. Imuboost diye bir şurup nasıldır bilmiyorum ama memnumus veteriner. Çok hoplayıp zıpladı mi sizinki benim kedi durmuyor ya. Hep yatağa çıkmak istiyor. Hep başında da duramıyorum atlıyor.

NorthNight

Veterinerden veterinere değişiyor. Mesela bizimkinde yara bölgesi o kadar küçüktü ki (1cm) 2 minik dikiş vardı. Veterinerimiz sadece yakalık verdi 3 gün taktık onuda. Yarası çok küçük çabuk geçer fazla bişeye gerek yok demişti dediği gibi de oldu.
Her veteriner kendi yaptığı işe göre tavsiyede bulunuyor. Zor kısmı atlatmışsınız zaten gerisi kolay

Gimlihanim

Geçmiş olsunnn 😊 Açıkçası bizde ne sargı ne de yakalık vardı. 1 haftada epey iyileşmişti. Kontrolümüz 1 hafta sonraydı çünkü. Bence şuan için yapabileceğiniz pek bişey yok. Takviye zaten veriyormuşsunuz. Yakalığa gerek kalmamasına çok sevindim. Bir de ona stres olmaz en azından.

Oqrenerde06

gimlihanım Çok teşekkur ederim yakalığa şükür gerek kalmadı bayağı uysal hiç takılmadı bile o bantlı beze :) hiç umurunda olmadı diyebilirim sadece biraz garipsedi sizin hekiminizde çok güzel yapmış o bölgeyi peki hiç yalamadı mı ki ilginç maşallah çok sevindim sizinkide stressiz olmuş 🐾

Gimlihanim

Aslında yaladı ama çekiştirmediği sürece yalasın dedi veterinerimiz. Biz de sargı olsun istemiştik ısrarla yapmadı. Biraz korkmuştuk açıkçası. Sargı daha rahat bizim açımızdan diye düşünüyorum 🤷🏻‍♀️
Çok teşekkür ederiz atlattık şükür biz de o dönemi 😅

Ben çok korkuyorum başka bir hastalığa sebep olur falan diye bağışıklığı çok düşüktü çünkü. Umarım bir şey olmadan sağlıkla atlatırız. Ne güzel sakin durmuş. İlgi istiyorlar evet medet umuyorlar bizden napsinlar :(

Palyaco

Bizde kisirlastirdak sonra kedi çorbası ve viyo ummune verdim bağışıklık için ayda 4 sefer veriyorum çok çok iyi bir kutuda 14x30ml haftada 1 adedi kedi çorbası miamor ile karıştırıp veriyorum bağışıklık için herkese tavsiyem

Oqrenerde06

ebrugurkaracayir sizede çok geçmiş olsunn.. Çok sevindim kısırlaştığı için :) Aynen öyle ikimizde uzun süredir uğraşıyoruz gerçekten :) çok şükür karşılıgını aldık sonunda kullandıgınız şurup iyi bende onu duymuştum bizimki hiç zıplamadı alçak yerlerde oturdu şimdi yeni yeni yatak üstlerine çıkıyor fakat çok ilgi istiyor işten gelince süreklı sevilmek yanımızda durmayı çok istiyor artık bizimle uyumaya başladı. O konuda çok şükür ettim hareketleri azdı çok hoplamadı zıplamadı koşmadı 🐾🐾

Oqrenerde06

northnight Gerçekten zor kısmı şükür atlattık :) veterınerden veterınere değişiyor dediğiniz gibi çok teşekkurler

Oqrenerde06

@ebrugurkaracayir allahın izniyle hiç birşey olmaz :) Bizim bebeklerimiz güçlü

Oqrenerde06

GİMLİHANIM mAŞALLAH Çok şükür atlamışssınız çok sevindim
evet veterınerımızde öyle dedi sargı en rahatı dıye :) herşey iyi olur umarım

Oqrenerde06

@palyaco evet ummune gerçekten çok güzel kısırlaşmadan 2 ay önce kullanmıştım tadınıda çok seviyorlar sizede çok geçmiş olsun 🐾🐾