Kedim Dışarı Çıkmak İstiyor

Kedim 1 yaşında 8 9ay evden hiç çıkmamıştı şimdi 2 3 ay çıktı şimdi cıkarmadığımda bağırıyor çıkarmak ta istemiyorum ne yapabilirim çıkmaması İçin erkek kedi

6 CEVAP

Kuzucansu44

Aynısını yaşadım alıştığı için çıkmak istemesi normal. Ben balkona alıştırdım böylece kapıda bağırmayı bıraktı balkondan dışarıyı izliyor

Dışarda diğer kediler dövüyor balkona da alışmıyor çıkarmayınca aşırı bağırıyor napcam bilmiyorum 😟 tekir cinsi kediler eve alışamayıp boyke mi oluyor

Esrakaya12

merak etme biraz zamandan sonra balkona alışıyor benim kedimde aynı sanki dövüyoruz gibi bağırıyor ama kapıya bağırıyor balkona koydum başında bekledim yavaş yavaş öğrettim sakinleşti şimdi etrafı izliyor.

Deniz1741

Hayır tekir kedilerde gayet güzel evde yaşıyor. Siz onu dışarı çıkartarak alıştırmışsınız. Alışınca tabi ki bağırır. Sorun burda kedinin cinsi değil sizin alıştırmanız. Öncelikle kısır değilse kısırlaştırın. Sonra da balkona sizin gözetiminizde alıştırmaya çalışın. Veya camda sineklik arkasından falan. Kapıda miyavlamaya başladığında ilgisini dağıtın oyun oynatın, ödül maması yaş mama falan verin. Benim british cinsi bir kedim var o da çok dışarı çıkmak istiyordu, balkona alıştı en sonunda yani cins önemli değil burda.

muffinthecat

Benim sarman kedim de sürekli dışarı çıkmak istiyor ve evin içerisinde bağırıyor. Ben de şöyle bir çözüm buldum; havanın güzel olduğu zamanlar boxuna koyuyorum ve birlikte parka çıkıyoruz. Araba sesleri, çocuk sesleri vb. biraz ürküttüğü için uzun bir süre istemiyorr.

Bizim bulunduğumuz yerde araba vs korkacağı birsey yok kediler var onların yanına gitmek istiyor