Proplan Tüy Dökümü, Hazımsızlık

sudesama

Selam 1.5 aylık british kedime proplan kitten kullanıyoruz 2 haftadır falan ve kulak kısmında tüyde azalma ve tüyde dikelme bazen kabızlık gibi şeyler görmeye başladım aileme dedim tüyleri çıkıyor ondan dökülmüştür dediler.
Proplan değiştirip Hillse geçmeli miyim?
Birde mamadan sonra hep kusuyormuş gibi hareketler yapıyor kasılıyor gibi fazla yemekten mi?

8 CEVAP

Warriorsans

Çok küçükmüş 2 aya kadar min anne sütü içmesi bağışıklıkları açısından çok önemli :( sadece kuru mamayla mı besliyorsunuz? Yaş mama vermeye de özen gösterin su içimi iyi mi? Mamadan mamaya atlamak iyi olmayacaktır ama hills proplan royal canin hepsi benzer mamalar ben içeriklerini sevmiyorum o yüzden kedilerimde kullanmıyorum. Belki bozita gibi daha kaliteli besleyici içeriği olan markalara bakabilirsiniz

Palyaco

Kullandınız mama iyi deyil exclusion veya natures verty kullanın gluten yok içlerinde veya acana

Keyfimbilir

Aslında proplan kitten çoğu yavru kediye iyi gelen bir mama. Veterinerden almıştım ben anne sütlü bağışıklık için olan proplandan çok memnun kalmıştım. Sizin yavrunuza yaramamış olabilir. Nd'nin morina balıklı kavunlu yavru maması da güzel tavsiye ederim. Veya Acana first feast bakılabilir bunlar güzel mamalar.

simbakedi

bence sizin kedinize de tahıl yaramıyor olabilir. biz hep tahılsız mama kullanmıştık, proplana geçtiğimizden beri kabızlık sorunu var aynı şekilde. birçok kişide de rastlıyoruz bu aralar proplandaki kabızlık sorununa. düşük tahıllı ya da tahılsız mamalar deneyebilirsiniz ama düşük tahıllı ya da tahılsız mamalara geçerken süreci uzun tutmanız . bir anda verirseniz de ishal olabilir :D tüy dökümü de bence mama iyi gelmediğinden olmuştur. 1.5-2 aylık kedide tüy dökümü olmaz.

sudesama

su içimi çok iyi yaş mamaya bayılıyor mamaları araştırıcam teşekkürlerr

sudesama

annesi kendi vermedi sütü tüm dişleri çıktı mama kırıyor veterinerde vermeyin dedi

Gimlihanim

Tahıllı mamalar kabızlık yapabiliyor. Tahılsız bir mama deneyin isterseniz bide.

NorthNight

Yavrunuz çok küçük aynı yenidoğan bebeklerde olduğu gibi henüz bağırsak florası yeter kadar gelişmediğinden bu tarz sorunlar yaşanabilir. Tahıl içerikleri henüz sindiremiyor olabilir. Düşük tahıllı veya tahılsız mamaları deneyin. Birde veterinere danışıp uygun görürse probiyotik desteği verebilirsiniz sindirimi kolaylaştırır, bağırsaklarına yardımcı olur.