Yaş Mamayı Kaç Saat Açık Bırakıyorsunuz

miasugok

Arkadaşlar romeo normalde yaş maması doldurduğum an bitirirdi ama az önce yüzüne bile bakmadı. Ben de birazdan dışarı çıkacağım. Üç dört saat gelmem herhalde, sizce yaş mamayı mama kabında bıraksam bozulur mu yoksa dökmeli miyim

11 CEVAP

KedimVar

Buzdolabına koyun. Eve geldiğinizde 10 dakika dışarı çıkarıp ılıklaşmasını bekleyin. Sonra tekrar verin.

Canandisli

Hazir konuyla alakaliyken sorayim siz nerede sakliyorsunuz yas mamalari?

iselas

Ben en fazla 2 saat bekletiyordum. Zaten bu sürede bile üzerinde hafif renk değişiklikleri olmaya başlıyor. Artık sabah kalktığımda onun karnı açken veriyorum bir seferde 85 gr.lıkların yarısını bitiriyor kalan yarısını erkesi gün sabah veriyorum. Böylece yedi yemedi bozuldu derdinden kurtulmuş olduk. Yeni yaş mama denediğimde ise ilk verdiğimde yemiyorsa hiç bekletmiyorum çünkü bir daha yemeyeceğini artık öğrendim hemen sitedeki kediciklere çıkarıyorum onlar afiyetle yiyorlar :)
Zaten çok seçiciler tabakta beklese de bozuk mamayı yiyeceklerini hiç sanmıyorum. Bizimki eğer bitiremediyse verdiğim mamayı tabakta beklediğinde yemiyor. Beklemiş mama yemez hanım sultan bozuk olmasına bile gerek yok bekleyince kokusu mu değişiyor anlamadım ama yemiyor.

deniz_berkan

maksimum 1 gün .

miasugok

Belki ben yokken yer diye düşündüm ama haklısınız açık bırakırsam için rahat etmeyecek kaldırıp çıkıyorum öyleyse.

Ben hep konserve şeklinde alıp streç film geçiyorum hiç kokusu çıkmıyor dolaba öyle yapınca

KedimVar

Canandisli
Yaş mamalar açılmadığı sürece dışarıda kalabilirler. Açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdırlar ve en fazla 3 gün içerisinde tüketilmelidirler.

Canandisli

Ben surekli almiyorum yas mama ilk aldigimda konserve almistim alirken acarsam ve bitmezse buzdolabinda 1 gun durabilir demisti satan kisi

Tesekkurler

pinarcaya

Ben yarisini verdikten sonra kilitli poşete koyup buzdolabına koyuyorum. Kalan yarisini ertesi gün veriyorum.

yasement

Ben birakiyorum bozulmuyor ama yazin birakmiyordum.

Toscana

veterinerimiz 2 gün de tüketin demişti açtığımda buxdolsbı poşetine koyup buzdolabında saklıyorum

miasugok

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için saklama konusunda sıkıntım yok zaten alınca 85 grlık alıyorum bi günde bitiyor ben mama kabında ne kadar süre bıraktığınızı merak ediyorum açıkta yani