Kedilerde Bronşit Astım

Handesena

merhaba. 2 yaşında tekir kedim yaklasik 2 aydir solunum sıkıntısı yasiyor.tozsuz kuma ve bagisiklik destekleyici maltlar kullandik ama ise yaramadi. simdi veterinerimiz asist tedavisi uyguluyor hırıltı ve tıkanma krizleri azaldı fakat bugün yine bir tıkanma öksürme yaşadı dili dışarıda kaldı ve üzerinde balgam vardı. almaya calistigim anda kacti malesef temizleyemedim. kedilerde bu durumlarda balgam atmasina yardimci olmak icin ne yapilabilir? astim bronsit tedavisinde sizlerin veterinerleri nasil bir yol izledi ya da kedimin hayatini kolaylaştırmak adina ne gibi seyler yapabilirim? onerilerinizi yazarsaniz sevinirim. simdiden tesekkurler

2 CEVAP

Warriorsans

Ne yapılabilir çok bilmiyorum ama kesinlikle başka veteriner görüşleri de alın bu konularda çok önemli oluyor. Aslında balgamı varsa insanlarda antibiyotik yada balgam söktürücü ilaçlarla temizlenmesi sağlanıyor. Öksürmesini engellemek iyi olmaz tam tersi öksürerek balgamı atması iyidir

Handesena

yazmayı atlamisim 3gün antibiyotik de kullandik. kullandigimiz surecten sonra 1 2 gün iyiydi fakat sonrasinda tekrar aynı sorunları yasamaya devam etti. baska veterinerle gorusme konusunda haklisiniz bir kac farkli fikir edinmek faydali olacaktir. teşekkür ederim @warriorsans