Fazla Kilolu Kedilerde Kilo Verdirme

caitlyn

benim kedim çok şişko :(
kedime bir süredir kilo verdirmeye çalışıyorum. ilk başladığımda 10kiloya yakındı sonra en son 8 küsür çıktı. ondan beri tartılmadı ama kilo veriyor olduğunu bilmek bile çok güzel bir his. veteriner 6'ya inmeli demişti . ben bu işe başladığımdan beri araştırıyorum yolunu yordamını ama belki sağlıklı kilo vermesi için bilmediğim bir şeyler söylersiniz? daha önce kedisine kilo verdirmiş olanlar varsa çok iyi olur yazmaları motivasyon için :')

13 CEVAP

Renklipati

Diyet mama ve sürekli bol bol oyun oynatmak ve yaş mamayı azaltmak mutlaka öğünlü ve gram olarak biraz azaltmak işe yarıyor arkadaş im bu şekilde verdirdi

Palyaco

Dr natures dental suyuna damlatin bizde kilo verdirdi 250 ml bir fis

caitlyn

ben de böyle yapıyorum, öğün kısmını ise atıyorum günde üç öğünse ben daha az miktar verip beş öğüne falan bölüyorum

Keyfimbilir

Diyet mama kullanarak verdiriyorlar. Çok hoşlarına gitmediği için zaten kendileri az yiyerek veriyor kilo. Sizde muhakkak denemişsinizdir :) öğünlü vermek dışında biraz fazla hareket ettirmek tombişi 😽

Gimlihanim

10 kilo muuu? Maşallah 😅 Kilo verdirmekle iyi yapmışsınız. Sağlığını da etkiler mazallah. Bol bol hareket, az miktarda çok öğünlü mama iş görür sanırım. Bir de tabi diyet mama. Açıkçası pek de bir bilgim yok. Kolaylıklar dilerim 😊

Warriorsans

Mamasını öğünlü vermek ve gramajını yavaş yavaş azaltmak. Evde tavuk göğsü falan haşlayıp suyuyla verebilirsiniz böyle yaptığınızda kuru mamasından kısmayı unutmayın. Evde haşlanan hayvansallar kuru mamaların aksine kilo yapmaz iyi gelir. Bol bol hareket etmesi gerekiyor hatta imkanınız varsa bir tasma alıp dışarıdan da korkmuyorsa güvenli bir alanda dışarıya çıkarabilirsiniz. Ödül maması falan fazla vermemeye çalışın. Yaş mama kesinlikle içerik olarak kaliteli seçilmeli içinde şeker jöle vb olan yaş mamalar verilmemeli. Önerim n&d, reflex essantial serisi, felicia file tavuklu olan konserve, schesir, gimcat jölesiz seri.

Warriorsans

Mesela ben kedi oltasıyla oynatırken dümdüz yerde oynatmak yerine koltuğun üzerine zıplamasını oradan oraya atlamasını iyice yorulmasını sağlamaya çalışıyorum böyle daha çok enerji harcıyor

Warriorsans

Genelde kilolu kediler pek hareketli olmaz ne güzel sizinkisi hareketliymiş daha rahat kilo verebilir. Bu arada hızlı kilo vermesi hiç iyi olmaz yavaş yavaş verdirmeye çalışın kilosunun 10 da 2 sini vermiş bile 100 kg bir insanın 20 kg vermesiyle aynı başarı bu afferim ona darısı bana dösööd

Sezgek

Bir ara bizimki de tosunum olmuştu böyle boynu gömülüyordu hiç istemememde sıkılmadan tek oynadığı şey lazerdi lazerle en az bir saat koridorda koşturuyordum çok etkili oldu o sayede güzel kilo verdik sonra böyle mama konusunda sıkı davrandım ama şimdi brit care mamaya geçişle birlikte fit bir kedi oldu

caitlyn

benim kedim diyet mamaya da bayılıyor... ve kedim hareketli bi kedi aynı zamanda sürekli koşuyor oynuyor. sadece eskisine göre az yediği için bazen sinirleniyor uyuyor, insanlar şaşırıyoe nasıl hareketli diye 😌

caitlyn

@palyaco o ağız bakımı için değil mi tam anlamadım nasıl kilo verdirtiyor

caitlyn

@warriorsans zamanında tasma alıp dışarı çıkarmayı denedim ama çok korkuyor dışarıdan stres oluyor, keşke çıksa :(( en azından hareketli bi de olmasa napardım bilmiyorum valla

caitlyn

pet kısmındaki kiloyu 6 yapacağım günleri bekliyorum 🙏🏻🙏🏻😭