Kediler Sevildigini Anlıyor Mu

dogatektas

kedimi hafif vurarak yoğurarak öpücüklere boğarak seviyom ve mırlıyo hicbi şey yapmıyo bunun sevgi olduğunu anlıyo mu ölene dek merak edicem acaba sevildigini biliyo mu diye yabancı biri yapsa aynı tepkiyi mi verir mesela

11 CEVAP

NorthNight

Bir insandan bile daha iyi anlıyorlar. 3 gün evde yoktuk komşumuz ilgilendi. Döndüğümüzde güneş doğar doğmaz gelip yüzüme başını sürerek boynumun altına sokuldu durdu. Eşime vs hiç öyle yapmadı özellikle benim kucağıdan inmedi desem yeridir. Çünkü eşim çoğunlukla işte sevse bile akşamları üç beş dk. Bense gün boyu kızım diye her gördüğüm köşede öpüp okşuyorum. Eşime göre daha çok sevgi gösteriyorum.
Yani sevilmeyi hatta onu daha çok seveni bile ayırt edip anlıyorlar.

Anonymus683514

mırlaması zaten biraz onun işareti. benimki benden başka kimseye asla mırlamıyordu, uzunca bir süre ben işteyken gündüzleri annemle kaldı, 1 ay kadar. en son annemin gitmesine 1-2 gün kala ona da mırlamaya başlamıştı

Warriorsans

Anlar tabi ki ama genelde sevmez çoğu kedi böyle sevilmeyi. Bizimkiler de kendileri sevilmek isteyince gelirler istemeyince sevmeye çalıştığımda kaçarlar

bademk

Tabi ki anlıyor sevildiğini. Yabancı birine kendini sevdirmeyebilir bile

Gimlihanim

Anladıklarına eminim diyebilirim. Benim kedim evdeki kişiler dışında kimseye kendini sevdirmez. Herkese mırlamayı geçtim yabancı biri yanlışlıkla dokunsa geri çekilir, yanaşmaz 🤷🏻‍♀️

Mehmetneroo

Bahsettiğiniz canlı kedi mi bundan emin olmalısınız. Ben kedimi öyle özgürce sevebilmek isterdim huyu batasica babasına çekmiş kendini hiç sevdirmiyo

Anonymus683514

bu arada kendini herkese sevdirir hatta bir misafir geldi mi direkt üstün atlar öyle yabancı korkusu falan yok ego tatmin ediyor sanırım :D

Sezgek

Anlamazlar mı gemde çok iyi anlıyorlar ayrıca çok da özlüyorlar bayram için yaklaşık on gün yoktuk arkadaşımız baktı geldiğimde bir an olsun yanımdan ayrılmıyordu ki Hiç kucak kedisi değildir gece normalde bizimle uyurken sabaha kadar deliksiz uyur ama yaklaşık iki saatte bir uyanıp beni de uyandırıp kedini sevdirip öyle uyumaya devam etti hatta 4-5 gün gündüz hiç uyumadı tekrar gideriz falan diye yani ben o yüzden olduğunu çok net anlayabildim

aslihan_e

Anlıyorlar ama bazen hoşlarına gitmiyor, hele öpülmekten hoşlanan çok az kedi vardır. Yabancı biri için de bazı kedilerin bazen sevilmek hoşlarına gidiyor ama her yabancıya aynı davranmıyorlar tabi ki. Benim kedilerim sarılmayı kucağı sevmezler hiç, seven kedilerim de rahmetli oldu maalesef. Belki de ben yavruluklarında sıkmamak için sevmeye alıştırmadım. Şimdi kedilerim sevilmek istemeyince "Seni bu dünyada en çok kim seviyor" diyorum :) Bence telepati yoluyla da biraz iletişim kuruyoruz onlarla. Zaten hayvanların telepatiyle iletişim kurduğu uzmanlar tarafından onaylanmış. Onlar birbirlerini yalayıp seviyorlar ya, ordan anlar sevdiğinizi net şekilde, hareketlerinizi yalamaya benzetir.

caitlyn

biz de kedimize mama vereceğimiz zaman (diyette olduğu için az yiyor) '' mama için napman gerek biliyosun'' diyip kaldırıp muc muclıyoruz fjskskallsls sinir olduğu o kadar belli ki buna ama alıştı ses etmiyor mama için. açıkcası ben kedimin insanlardan daha iyi mimik yaptığını düşünüyorum nası hissediyo çok belli 🤭 sevildiğini anlasın bi zahmet çok seviyoz çünkü

Merveabdn

Oy anlamazlarmı daha adını söyleyince kuyruk kalkıyor havaya,popo sallanarak yürümeye başlıyor. Gece öpiyim diye kafasını sokuşturup duruyor yüzüme. Öpüyorsamda patisiyle temas etmeye çalışıyor. Karşıklı aşığız 🥺🥺 ve sarman sevdirmez dedikleri kedi sevgi yumağı şimdi duş alırken bile kabinin önünde bekler🤍