Birt Care Mama Ve İshal :((

caitlyn

brit care mamanın bazı kedilerde ishal yaptığını biliyosunuzdur. ben de yeni diyet mamasını aldım eski mamasıyla bi haftadır azar azar veriyorum. bu hafta yaş mama verdiğim için ishal olmuştu çoğu yaş mama kedimde ishal yapıyor zaten. sonra geçti, ardından ciger haşlayıp verdim, o gün azcık ciger daha kalmıştı onu da verdim ve normal kakasının küçik bi kısmı cıvıktı. bikaç gün geçti gene şimdi ishal olmuş tekrar. hepsini gün aralıklarla yaptım ard arda yapmadım ve ishal de çok az hani nornal kaka yapıyor arada da böyle minik cıvık kaka oldu. brit careden diye düşünmeye başladım. bazı yorumlarda alışınca geçtiğini okumuştum mamada. biraz sinir bozucu olmaya başladı bu hafta poposunu batırıyor siliyorum hep o da sinir oluyor buna. öneri var mı nr düşğnüyosunuz???

11 CEVAP

Gimlihanim

Bu dediğiniz anladığım kadarıyla ishal değil. Sonunda sadece cıvık oluyor demişsiniz. Bağırsak florası mama geçişinden dolayı biraz bozulmuş olabilir. Yaş mamaya alışkın değilse, yaş mama yediği günler yine böyle olması da normal. Yoğurt ya da kefir ile geçiş döneminde desteklemenizi öneririm. Özellikle yiyorsa kefir daha güzel olur.

Warriorsans

Bizde brit ishal yapmıştı. Bence sadece mama verin hiçbir şey vermeyin bir süre anlarsınız mama kaynaklı mı yada geçiyor mu

Lils

Kefir işe yaradı bizde. ben de brit care kullanıyorum

caitlyn

güncel: bunu yazdıktan sonra düzenli yogurt ve kefir vermeye başladık ve sonra düzeldi gerçekten. eski maması ve yenisi ile karışık veriyoduk ama eski mamasından baya az oluyodu içinde. sonra eski maması bitti, bir iki gündür de kefir vs vermemiştik, bugün gene kakası cıvıklaşmış napsam bilemedim :((( şuan elimde sadece brit care var

Sezgek

Üzüldüm ne yazık ki brit care bazı kedilerde ishal yapıyor nedenini bilmiyorum biz de yapmamıştı yani ilk başladığım anda da yapmadı hala da brit care kullanıyoruz bir sıkıntı yok yine kefir falan verin diyeceğim ama mamayı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz en asından elinizdeki mama çok değilse biraz daha kediyle destekleyerek gidin yine bir kaç hafta sonra kediyi kesip gözlemleyin hala ishal varsa mama değiştirin bence geçmiş olsun

senaau

bende kedime brit care kullandığımda ilk gunden ishal oldu. Kefir verdim ishali geçti ama mama bitene kadar dışkısı aşırı kokuyordu. Kumu temiz bile olsa koku oluyordu. Mama bitene kadar bu sorun devam etti maalesef bir daha da tercih etmedim.

caitlyn

ciger verdiğim gün olduğunda fazla geldi diye düşündüm. her şeyi az veriyorum ama diyette olduğu için porsiyonları küçük baya

caitlyn

evet dediğiniz gibi, yaş mamada ishal oldu, genel olarak yaş mamalarda ishal olduğu için ishal oluyo mu diye hep bi kaşık vererek deniyorum. sonrasındakilerde kakası cıvıktı

caitlyn

eski maması da proplandı o yüzden onu kullanmak istemiyorum ayrıca onu yediğinden beri bi kaşıntısı var :((((

caitlyn

güncel 2: bugün veterinere gittiğimde anlattım durumu, kefirin vs çok bir etki etmeyeceğini söyledi. bana iki paket yardımcı olucak probiyotik toz verdi şuan için. mamayı
değiştirmene gerek yok dedi. kaşıntı olayı da, bu midesinin hassas olması da başka sebeplerden olabilirmiş. yakın zamanda bi kontrole götürcem hem alerjisi vs var mı bakılsın diye 💙

caitlyn

senaau
çok sinir bozucu bi durum ya. güzel de mama, çeşitleri de çok :'(