Köpeğime Lavabo Eğitimini Veremiyorum.

anfrenee

köepğime lavabo eğitimini veremiyorum. lavabosunu inatya :D oraya yapmıyo dışarı yapıyor. bana lütfen yardımcı olun nasıl tuvalet eğitimini vericem ????

9 CEVAP

Sutunannesi

Öncelikle kediniz kaç aylık. Eğitimi olmadığı için yavru olduğunu tahmin ediyorum. Aslında kediler içgüdüsel olarak kumlarına giderler bu sadece ev değil sokak kedileri de kum veya toprak gibi yerlere yaparlar. Temiz hayvanlardır. Kedinizi kumuna koyun ve Patisiyle kumu kazdırın. Bunu bir kaç defa yaparsanız. Tuvaletini oraya yapması gerektiğini anlayacaktır.

martha

köpekten bahsediyo

Ozzge

Sutunannesi kedi değil köpeğin lavabo eğitimi diyor :D

Ozzge

Sabırla kizmadan siz de inatla istediğiniz yere yönlendirin.yaptiginda ise aferin deyin sevin , ara ara ödül maması da yaptıkça cezbedecektir. Alışkanlıkları değiştirmek zor

anfrenee

sutunannesi ; öncelikle teşekkür ederim ama köpeğimden bahsediyodum ama yinede çok teşekkür ederim :)

Lunapo

Veterinerlerde satılan koku fısfısları var onlardan alabilirsiniz tuvaletini yapmasını istediğiniz yere sıkıyorsunuz ve çoğunlukla oraya yapıyorlar şahsen kendi fikrim küçük bir odada birlikte kalmak ben öyle yapmıştım küçük odada 2-3 gün birlikte kalmıştım lunayla ve heryere gazete sermiştim 2 günde alışmıştı ondan sonra da kaçırıp başka yere yaptığı çok enderdi.

gozdecoskn

bende heranın bezine sirke dökmüştüm. o zaman yapıyor. bide sürekli yaptıgı bi yer varsa orayı iyi temizleyin ya da tuvaletini o tarafa kaydırın

Tuvalet egitim setleri var onlardan alabilirsiniz ne kadar ise yarar bilemiyorum ama...

ttuana

Aslında kumunu önüne bıraksanız zamanla alışır :)