Tuvalet Eğitimi

Maya_28

Merhaba 1 haftadir kedi besliyorum yeni 1 aylık oldu kedim ve kuma dışkılıyor ama idrarını herhangi bir köşeye yapıyor bunun sebebi nedir ve mama yiyemezken 1 günde yemeye başladı 1 aylık olduğundan dolayı mama yemesine izin vermemeli miyiz?

4 CEVAP

theyusra

mama yemesine izin verebilirsiniz ama sütten kesmeyin.

Maya_28

Sütte içiyor ama 2 gündür fazla yemeye başladı mama ve sütü

ikidelikedi

Bir haftadır iki yavru besliyorum. Birinin tuvalet eğitimi var gibiydi diğerinin yoktu. Bir günde eğitimlerini tamamladık. Yavruları sahiplendiğimde 35-40 günlük gibiydiler belki daha az. İlk geldiklerinde mağaralarını, kum kabına yakın koydum. Birkaç defa kum kabına soktum yavruları ama bir tanesi idrarını etrafı koklayıp koklayıp dışarı yaptı. İdrarı peçeteye emdirip kum kabına koydum ve anne kedilerin yaptığı gibi yavrulara idrarı birkaç saniye koklattım. İdrarını dışarı yapan bir kere de kakasını dışarı yaptı. Kakasını da çöpe atmadım aynı idrarlı peçetenin üzerine koydum ve her beslenme ve uykudan sonra koklattım ve daha da dışarı hiç yapmadı. Çişini peçeteye emdirip kum kabına koyun ve yavruya ara ara koklatın.

Maya_28

Teşekkür ederim onuda deneyeceğim hemen 😊