Dişi Kedi Kısırlaştırma Hakkında

buusracikk

Kedim 1 yaşında dişi 9 aylık olduktan itibaren kızgınlık dönemleri başladı 5 gün önce yeniden kızgınlığa girdi bugün azalmaya başladı. Kızgınlık dönemi geçtikten sonra ameliyat için götüreceğim fakat 2 haftada bir kızgınlığa giriyor veterinerimiz de kızgınlık dönemi geçtikten en az 2 hafta sonra operasyon yapabileceğini söylüyor. Bu 2 hafta içinde yeniden girme durumu olabilir maalesef. Siz ne kadar zaman sonra kısırlaştırdınız? 1 hafta 10 gün geçtikten sonra götürsem bir sıkıntı olur mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

8 CEVAP

Palyaco

1 hafta sonra goturun

Warriorsans

2 hafta olayı çok saçma kediler tekrar kızgınlığa giriyor. Biz 5 gün sonra götürmüştük hatta çoğu veteriner 3 günün yeterli olduğunu söylüyor

ebusvenus

2 hafta süre çok fazla gibi geldi zaten o arada yeniden kızgınlığa girme durumu olabilir benim kızım ameliyat olmadan önce son zamanlarda haftada hatta 5-6 günde bir girmeye başlamıştı hekimimiz 3 gün dedi 3 gün geçti kısırlaştırdık çok rahat ve sağlıklı bir süreç geçirdik çok şükür 1 ay oldu kısırlaştırdığımız

Deniz1741

Ben kızımı hiç kzıgınlığa girmeden kısırlaştırdım ama, veterinerime gittiğimde ordaki başka bir kedi sahibi sizin sorunuzun aynısını sordu ve veterinerimde kızgınlıktan 3 gün sonra getirebilirsiniz demişti.

buusracikk

Cevaplarınız için teşekkür ederim. 1 hafta geçtikten sonra götürmeyi düşünüyorum inşallah herhangi bir sorun yaşamadan hallolur

NorthNight

Kızgınlığa girdi 9.gününde kısıtlaştırıldı. Hiç bir sorun olmadı. Zaten 7.-8. Günlerde kızgınlıkla ilgili belirtiler bitmişti. 2 hafta beklenmesi bence gereksiz.

Gimlihanim

Biz tam 1 hafta sonra götürmüştük. Veterinerimiz o şekilde söylemişti

buusracikk

Cevaplarınız için teşekkür ederim🥰