Sokak Kedilerimin Agizlarinda Salya Oluyor

Sevildnmz

Sokakta besledigim kedilerim var birtane yavru kedinin agzinda degisiklik gordum islaklik var hep digerlerinde birsey yoktu şimdi ise diger büyük kedimin agzinda da ayni şeffaf salya oluyor neden acaba bilemiyorum ilk kez başıma geliyor yardimci olun lütfen

2 CEVAP

aslihan_e

Çevrede fare zehri atan varsa o zehirli yiyecekten yiyip az az zehirleniyor olabilir. Benim baktığım kedilerde de oluyordu sıcaktan sanıyordum sonra zehir yedikleri ortaya çıktı. Birkaç gün salya gördükten sonra bir gün 3'ü akıllarını kaybediyordu neredeyse ve ölümden döndüler gece veterinere yetiştirmem sayesinde. Sizinkiler de öyle olabilir. Öncelikle bakabiliyorsanız bir dişlerini kontrol edin. Ağızlarında yara var mı bakın. Yoksa zehir olabilir. İlk yardım olarak veteriner çiğ yumurta akı içirmeyi öneriyor, ev yapımı yoğurt da iyi geliyor ama eğer çok yerlerse o zaman veterinersiz kurtulamıyorlar.

Seydagulec_

Ağız enfeksiyonu da olabilir aynı kaptan yemek yiyip su içen kedilerin hepsine bulaşır, lütfen bir an önce veterinere götürseniz cok iyi olur çok geçmiş olsun