İncinin Sağlık Durumu

BiciriginAnnesi

Benim bıcırık tekrardan muayne oldu
İyi ki de olmuş bir önce ki vet işini güzel yapamamış ona da sıra gelecek

Kızımın karnı ağrıyormus lenfleri şişmiş gazı vs varmış
Enfeksiyon çıktı , bağışıklığı düşmüş

Öncesinde iştahı kesilmişti 1.5 gün iştahı yerinde değildi keyifsizdi

Probiyotik,vitamin verildi
7 gün kullanılacak bu 7 gün içinde iştahı hala yerinde değilse ishal de vardı ishal devam ederse muayene gününden daha erken tekrar kontrole gidilecek
Eğer herşey yolunda giderse
1 hafta sonra tekrar muayne ve kan alınacak enfeksiyon geçmemiş ise bağışıklığı güçlenmemiş ise antibiyotik başlanacak 5 gün kullanacakmis

Yaş mama kesinlikle uzun süre verilmeyecekmiş kuru mamasını yiyecek

Bir tane yaş mama aldım bunu 4.5 bölüp de verilecekmis iyi birşeymis ben pek bilmiyorum da

Ek de kan sonuçları anlayanlar bakabilirse sevinirim

Probiyotik ve vitaminler de aşığa

Küçük hanımın sağlık durumu şunda böyleymiş

14 CEVAP

Gimlihanim

Geçmiş olsun. Yaş mama çok mu veriyordunuz ki? Neden uzun süre verilmeyecek demiş anlayamadım 🤷🏻‍♀️

Keyfimbilir

İshal kaynaklı vermeyin demiş olabilir yaş mamayı. Genelde böyle durumlarda veteriner serisi özel yaş mama veriyorlar, su kaybı olmasın ve vücut direnci yememekten sebep düşmesin diye. Uygulanan tedavi yeterli olacaktır Allah'ın izniyle. Enfeksiyon yavru kedilerde maalesef oluyor. Çok geçmis olsun.

Warriorsans

Geçmiş olsun kan değerleri genel olarak iyi gibi biraz bağışıklığı düşmüş. Hills özel seri yaş maması sanırım o, besleyici destekleyici güzel bir ürün. Kırmızı olan markanın lysine jelini kullanmıştık güzel bir marka bu ürününü pek bilmiyorum ama

BiciriginAnnesi

Gimlihanim
Çok sağolun

Yaş mama çok yiyordu günlük 2 kutu rahat yer burda biraz benim hatam var açıkçası 3 aylık yavruya bu kadar yaş mama dayamış olmam benim hatam o da sindirim sistemini bozdu kuru mamayı unutmuştu nazlana nazlana yiyordu

Pollythelilly

Haatalık durumlarında hilsin vet yaş mamalarını çok başarılı.Biz de kullandık.Geçmiş olsun miniğe

Gimlihanim

Çok geçmiş olsun tekrardan. Kendinizi suçlamayın hepimiz her şeyi bilmiyoruz sonuçta. Allahın izniyle inşallah çabuk toparlanır yavrunuz. Yavru kedilere yaş mamayı fazla verince hem kuru mamadan soğuyorlar hem de böyle sıkıntılar olabiliyor. Biz de neler çektik kuru mama yedirene kadar. Çok iyi anlıyorum sizi. Durum güncellemesi yaparsanız zamanla çok sevinirim 🙏🏻🙏🏻

BiciriginAnnesi

Gimlihanim

Bebek gibiler işte bir yeri agriyorsa direk kendimi suçluyorum yanlış giden birşey mi oldu diye insan üzülmeden yapamıyor ne hayvanlar hasta olsun ne çocuklar ne de insanlar
Kan alınırken çığlıkları aklımdan çıkmıyor 😔yavrum ya

Size de geçmişler olsun bir daha tekrarı olmasın

Evet yaş mamaya alışınca kuru mamanin yüzüne bakmıyorlar

Tekrar çok teşekkür ediyoruz sağolun tabi ki de güncelleme yaparım 🐾💐

Oqrenerde06

inciye çok geçmiş olsun bazen veterıner mağduruda olabiliyoruz :(
Hills in ad maması gerçekten toparlanma için gayet güzel biz bir konserveyı 2 3 güne bölüp azar azar veriyorum.
Bende günlük genelde kedi çorbasi yaş mama vermeye çalışıyorum hep kuru mamada yemesin istiyorum. :)

BiciriginAnnesi

Keyfimbilir

Sizin dediğiniz gibi aynı vet hekimde bunları söyledi
Mamayı henüz araştırmadım ama iyidir diye düşünüyorum

Çok teşekkür ediyoruz sağolun 🐾💐
İnşallah daha iyi olacak

BiciriginAnnesi

Warrionorsans

Çok sağolun teşekkür ediyorum 🐾💐

Yani iyi olmasa verilmez diye düşünüyorum probiyotigi içine koydum onunla birlikte yedi bakalım inşallah daha iyi olacak

BiciriginAnnesi

Pollythelilly

Oylemis araştırdım da bu konu da hill's çok başarılıymış

Çok teşekkür ediyoruz sağolun 🐾💐

BiciriginAnnesi

Ogrenerde06

Madur oluyoruz ki ne madur

Ben biraz fazla abarttım yaş mamayı sadece kuru mama ile beslenmeye bende karşıyım mutlaka ek gıda almaları yönündeyim inci bir de aşırı hassas yavru biraz da benim gazabıma uğradı bundan sonra daha dikkatli olmalıyım

Hill's 'in bu yaş maması gayet güzelmiş içeriği vs olsun bu tarz durumlarda en çok kullanılan yaş mamaymis

Dün İyi bir şeyi yok diyip gönderen vet

Bugün başka gittiğimiz vet sağlık sorunları olduğunu söyledi ki vardı da bunu ben bile anlıyordum inşallah daha iyi olacak çok teşekkür ediyoruz sağolun 🐾

BiciriginAnnesi

Güncelleme

İncinin sağlık durumu
3-4 gündür ishal başladı ishali bugün çok fazla arttığı için vete gittik başka bir vete

Muayne oldu karnı şiş gazı var
Lenfleri inmiş biraz kalmış
Kan sonuçlarına baktı enfeksiyon çok fazla değil kullanmış olduğu ilaçlar iyi gelmiştir dedi

Karnının şişkinliğine genellikle parazit vardır atamamıştır deriz dedi dışkısını kontrol ediyorum parazit yok dedim iç dış parazit aşıları olduğunu söyledim hergün dışkı resmi atacağım vete dışkısı düzenlene kadar böyle devam edecek

Yaş mama kesinlikle verilmeyecek incinin günlük yediği kuru mama 20 tane anca yemesi gereken miktar 85 gram 🤦🏻‍♀️ve git gide azalttı mamasını ama başka şeylere iştahı maşallah yerinde

Kilosu 1.450 çıktı 🤦🏻‍♀️ve biraz zayıf dedi muayne ederken gösterdiği yerlerin dolu dolu olması gerekiyor dedi

Yaş mama kediler için pasta gibidir ama zararlıdır diye söyledi veteriner hekim
Ve ishali arttırır ve karın şişkinliğine neden olur 3 aylık kedi için kuru ama sağlıklı denildi

Kan şuan da gerek görmedi bizim için ishalin geçmesi gerektiği karninin şişkinliği gitmesi gerekiyor dedi .

Gastro mamaya geçiş yaptik yemiyorsa bile acımasızlık yapacaksınız mecbur yiyecek aç da kalsa yemesi gerekiyor dedi bir sürü şey söyledi

Verilen kuru mama probiyotik yaş mama

PROBİYOTİK:ANİFLORA

YAŞ MAMA:KATTOVIT FELİNE DİET GASTRO

KURU MAMA : ADVANCE VETERİNARY DIETS GASTROENTERIC SENSITIVE

BiciriginAnnesi

Parazit hapı da yutturuldu
Enseden de histavet diye iğne yapıldı