Evde İç Dış Parazit İlacı Yapmak

caitlyn

ben kedimi iç dış parazit için hep veterinere götürüyorum ama kedim dışarı çıkmaktan çok korkuyor ve her seferinde veterinere gitmek inanılmaz sıkıntı hepimiz için. ben hiç evde iç dış parazit ilacı yapmadım. öneriyor musunuz ve nasıl yapılıyor? öneriyorsanız ilaçları falan anlatır mısınız önden, sonrasında veterinere de soracağım. arkadaşım vete gidip bildiğimiz şeye devam edelim dedi ama okuduğum şeylerden aklıma yattı aslında. sadece endişeliyim yanlış bişi yapmıyım?

3 CEVAP

Jeffroshum

Aslında yavaştan çoğu kişi evde kendisi yapmaya başladı denebilir. Broadline damla var iç-dış etkili fiyatı daha pahalı bi de caniverm ve tenizol iç parazit hapı var bildiğim bu ikisinde ayrıyeten dış parazit damlası da kullanmanız lazım ama onun hakkında bilgi sahibi değilim veteriner kilosuna göre enjektöre çekip veriyordu. Damlaysa ensesine daha doğrusu biraz kafa üstüne kalacak şekilde ensesine -enseyle kafa üstünün arasında bir yere- hapsa yaş mamayla karıştırıp ama yediğinden emin olun ya da YouTube da hap yutturma videoları var ordan bakabilirsiniz

Warriorsans

Veterinerden iç parazit hapı ve dış parazit damlası yada iç dış parazit etkili damla alıyorsunuz ve evde uygulamasını yapıyorsunuz aslında çok basit bir uygulama. Veterineriniz yaparken de görmüşsünüzdür belki.

Warriorsans

Bende evde veriyorum iç parazit hapını, dış parazit yaptırmıyorum.