Geçmeyen İshal

frknerbyy

Arkadaşlar 45 günlük bir yavru kedim var 6 gün önce bana geldi uzun yoldan geldi 7-8 saat kadar arabada ilk iki gün bir sıkıntı yoktu ancak 3.gün ishal başladı böyle cok sulu bir ishal değil sadece kıvamsız bir kakaydı ancak bir kaç gün sonra sümüksü bir hal aldı ve kan gördüm direk veterinere götürdüm pirobiyotik aldık iç parazit aşıları yapıldı ilaç verdi hepsini kullanıyoruz ancak hala geçmedi internette bir kaç tavsiye gördüm
1.12-24 saat yemek verme
2.limon ve Türk kahvesini karıştırıp ağzına sür anında keser gibi
Sizce ne yapmam gerekiyor ? Tavsiye verirseniz çok sevinirim kakası aşağıdaki gibi genelde kanda nadir görülüyor belki makatını zorluyordur cünkü ıkınıyor kaka yaparken

16 CEVAP

muffinthecat

Şöyle ki kahve ve limon fikri insanlarda işe yarayan bir yöntem ve bebeğinize zarar verebilir. Kedilerim ishal olunca yağsız ve tuzsuz pirinç haşlıyorum. Verdiğim ishal kesici ilaçtan daha etkili oluyor bebeklerimde. İsterseniz deneyebilirsiniz. Çok geçmiş olsunn🙏🏻

Pollythelilly

Tekrar vet hekime danışmanızı tavsiye ederim.İnternetten kulaktan dolma bilgilerle miniğe zarar gelmesin.Limon kahve kediler için çok zararlı insanlarda ishale iyi geliyor olabilir ama kediler için zararlı yiyecekler.

Lils

Kediyi 39 günken sahiplenmenizin özel bir nedeni var mı? Minimum 2 aylıkken sahiplendirme yapılmalı. Annesi yaşıyorsa o kediye annesi bakmalıydı. Probiyotik vermeye devam edin. Türk kahvesi, limon ya da yemekle ilgili şeyleri asla denemeyin. 45 günlük kedi sık sık beslenmelidir

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

frknerbyy

Yemede bir sıkıntısı yok hareketli de oyun oynuyor bebek olduğu icin bolca uyuyor

Pollythelilly

Bence vet hekiminizi arayıp durumu bildirin belki başka bir yol önerir.Ya da tekrar muayene etmek ister.Geçmiş olsun

NorthNight

Biraz tavuk göğsünü haşlayın suyuylada pirinç lapası yapın (yağsız). Tavuk göğsü+pirinç lapasını blenderdan geçirin vereceğiniz zamanda biraz yoğurt ekleyip karıştırın. Çorba gibi bir mama oluyor. Bize bir veteriner önermişti bu tarifi, ishal durumlarında başka bir şey vermeden 2-3 gün bu şekilde besleyin diyerek.
İç paraziti yapılmış zaten, kanda sık görülmüyorsa ishalden kaynaklı olabiliyor. İlaçlarını da aynı şekilde kullanmaya devam edin.
Eğer bu tarif işe yaramazsa tekrar bi veterinere götürün.
(Blenderdan geçirilmiş tavuk göğsü ve pirinç lapasını buzdolabında 2 gün saklayabilirsiniz, yoğurdu vereceğiniz zaman ekleyin.)

frknerbyy

Teşekkür ederim

Muezzabalim

Parazit tedavileri sonrası parazit döküyorlar bazen , uzun süren ishalde ben kedime enterogermina baby kullanıyorum anında etki ediyor tavsiye ederim

Warriorsans

Çok küçükmüş kıyamam normalde anne sütü içmesi gerekiyor en az 2 aylığa kadar bağışıklığını toplaması için. Biz ishale royal canin sensible mamayla çözüm bulmuştuk ama bebek kedide nasıl olur bilmiyorum. Başka hiçbir şey vermemiştim mamayı yemişti o zaman düzelmişti uzun zaman kesemediğimiz ishal. Pirinç tavuk haşlaması falan hiçbir işe yaramamıştı